Стало відомо, як виплачують підйомну допомогу військовослужбовцям під час війни

Автор: Марченко Любов

Військовослужбовці в Україні мають право на виплату підйомної допомоги. Її виплачують у випадку переїзду військовослужбовця та членів його сім'ї на нове місце служби. Підйомна допомога військовослужбовцям не поширюється на мобілізованих громадян.

Стало відомо, як виплачують підйомну допомогу військовослужбовцям під час війни - today.ua

Про те, кому належить підйомна допомога, і скільки може отримати військовослужбовець із сім'єю, розповів заступник начальника управління соціальної підтримки - начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль.

Отже, право на виплату підйомної допомоги мають такі категорії військовослужбовців:

  • ті, що проходять службу за контрактом;
  • які проходять кадрову військову службу;
  • які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту.

Усі зазначені категорії  можуть претендувати на виплату підйомної допомоги військовослужбовцям. Але претендувати на неї можна лише в тому випадку, якщо військовослужбовця переводять на нове місце роботи.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

Стало відомо, як виплачують підйомну допомогу військовослужбовцям під час війни

Закон передбачає виплату підйомної допомоги в таких випадках:

  • у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт, що пов'язаний із призначенням на нову військову посаду;
  • у зв'язку із зарахуванням на навчання до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти, які мають військові навчальні підрозділи, а також до військових коледжів або навчальних центрів із терміном навчання понад 6 місяців у випадку, якщо за військовим не зберігається посада за його попереднім місцем служби;
  • у зв'язку з передислокацією військової частини.

Розмір підйомної допомоги військовослужбовцям

Розмір виплати дорівнює місячному грошовому забезпеченню військовослужбовця. Крім того, на кожного члена сім'ї, який переїхав разом із ним на нове місце, виплачують ще половину розміру його грошового місячного забезпечення.

При переїзді також платять добові, помножені на кількість діб, які військовослужбовець перебуває в дорозі, переїжджаючи на нове місце роботи. Добові також виплачуються на кожного члена його сім'ї, що переїхав разом із ним. Розмір добових визначається урядом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А тепер – найголовніше!

Військовозобов'язаним громадянам, які мобілізовані та відправлені на місце служби під час війни, підйомна допомога не виплачується. Адже вони не змінюють фактичного місця проживання і після демобілізації повернуться додому.

Нагадаємо, стало відомо, чи можуть військкомати скасувати бронь від мобілізації, яка була видана Мінекономіки.