На українців чекає три етапи впровадження накопичувальних пенсій, реалізовувати які уряд планує розпочати з 2023 року. Один із ініціаторів запровадження накопичувальної пенсійної системи, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла, яким чином нараховуватимуть пенсійні виплати фізичним особам-підприємцям.
Третьякова рекомендувала ФОПам вже зараз починати накопичувати кошти на особистих пенсійних рахунках і не сподіватися на державу.
На сьогоднішній день ФОПи платять ЄСВ (єдиний соціальний внесок) за себе, виходячи з мінімальної зарплати, і можуть розраховувати на солідарну пенсію. Законопроект про накопичувальну пенсію передбачає, що якщо вони захочуть відкладати на пенсію, то держава буде відраховувати рівно стільки ж, але не більше ніж 3% від розміру середньої заробітної плати з розрахунку на одного учасника системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення на рік.
Галина Третьякова наголосила, що на відміну від найманих працівників, для ФОПів відкриття накопичувальних пенсійних рахунків буде добровільним, адже ніхто не може змусити займатися підприємницькою діяльністю.
Остаточного варіанта пенсійної реформи досі не прийнято, проте редакція законопроекту "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення" до другого читання передбачає стовідсоткове гарантування збереження коштів на накопичувальних рахунках державним бюджетом. На першому етапі появи накопичувальних пенсій громадянам не потрібно буде платити жодної копійки зі своїх кишень. Пенсійний фонд розпочне першим робити внески у розмірі 2% від розміру зарплати українців, що стане своєрідною перевіркою нормального функціонування системи.
Раніше повідомлялося, що у 2022 році пенсії військових підвищуватимуть у кілька етапів.