Today.ua

Стало відомо, як отримати компенсацію українцям, з якими роботодавці призупинили трудові відносини

Чимало українців під час війни залишилися без зарплат, але при цьому працевлаштованими. Йдеться про працівників підприємств, які через бойові дії призупинили свою діяльність, і відповідно трудові відносини із працівниками на невизначений термін.

За цих обставин зарплата громадянам не виплачується, стаж не нараховується, стати на облік у центрах зайнятості вони не можуть, адже формально вже працевлаштовані.

Юристи пояснили, чи передбачається компенсація із зарплат та виплати єдиного соціального внеску таким громадянам, з якими роботодавці тимчасово призупинили трудові відносини.

Відповідно до ч. 3 ст. 13 Закону № 2136, відшкодування "в повному обсязі покладається на державу, яка вчиняє військову агресію проти України". Тут йдеться не лише про зарплату, а й про гарантійні та компенсаційні виплати працівникам, до яких можна віднести і єдиний соцвнесок. Таким чином, потенційно українці, які через війну втратили роботу і не мали за цей період ні зарплати, ні відрахувань до соціальних фондів, у майбутньому зможуть отримати фінансову компенсацію від країни-агресора, тобто Росії.

Проте, за фактом, це навряд чи станеться. Механізму такого відшкодування немає.

Водночас фізичним особам-підприємцям, а також членам фермерських господарств держава надала право у період з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після скасування військового стану не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Стаж, відповідно, їм не нараховуватиметься за цей період.

Раніше повідомлялося, що в Україні обмежили виплати безробітним на період війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ