Під час війни військові адміністрації можуть вилучати майно у громадян на свої потреби. Деякі українці вже зіткнулися з цим за останні два місяці. Найчастіше вилучають транспорт. Громадянам розповіли, як можна отримати компенсацію за вилучене майно.
Транспорт або житло громадян у разі потреби передають у власність держави та використовують в умовах військового чи надзвичайного стану.
На мирній території під час воєнного стану майно можуть забрати лише після погодження військового командування та виконкому чи військової адміністрації. Однак на території, де відбуваються бойові дії, військове командування може зробити це самостійно без додаткового узгодження.
За законом, якщо у вас примусово забирають майно, то має бути складений акт із зазначенням наступних даних:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- назва військового командування та органу, який погодив рішення про примусове відчуження майна;
- інформація про власника цього майна;
- інформація про документ, що встановлює право власності на майно (якщо є);
- опис майна для ідентифікації;
- сума виплачених коштів (якщо відшкодування вартості сплачується заздалегідь).
Громадянам згідно із законом покладено компенсацію за вилучене майно. Кошти можуть відшкодувати до підписання акта про передачу права власності або можливий варіант "післяплати".
Компенсація за примусово відчужене майно здійснюється протягом п'яти років після скасування правового режиму воєнного стану за рахунок коштів державного бюджету.
Щоб отримати повну компенсацію, колишній власник повинен звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем відчуження майна. Робити це потрібно лише після скасування воєнного стану. З собою необхідно мати заяву, підписаний під час вилучення акт і документ, що містить висновок щодо вартості майна.
Раніше повідомлялося, як подати заявку про пошкоджене на війні майно у "Дії".