Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання в Австрії

Австрія прийняла близько 230 тисяч українських біженців. Усі вони отримали право на проживання, доступ до ринку праці, медичних послуг та соціальної допомоги, оформивши статус тимчасового захисту. При цьому розмір допомоги на дорослого в Австрії становить 215 євро, на дитину – 100 євро. Орендувати квартиру можна і самій, тоді держава щомісяця компенсуватиме 300 євро на сім'ю. На двох в Австрії потрібно мати 1200 євро на місяць, щоби покривати свої основні потреби.

Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання в Австрії - today.ua

Вибирати регіон, де вас безкоштовно поселять, біженці не можуть. Подати заявку на безкоштовне житло можна одразу після приїзду, проте вільних квартир та кімнат у Відні вже немає. Якщо сам знаходиш житло, то на сім'ю держава сплачує 300 євро (субсидія на оренду житла Mietzuschuss). Для отримання компенсації потрібно надати до держслужби договір про оренду і вам повернуть частину коштів.

Щодо цін на житло, то бюджетну квартиру у Відні не в поганому районі можна зняти від 500 євро. За 1000 євро здаються двокімнатні квартири ближче до центру. У менших містечках є варіанти за 400-450 євро.

Щодо цін на продукти в Австрії, то місцеві жителі найчастіше закуповуються у мережевих супермаркетах Hofer, Billa, Lidl, Spar. Для порівняння, літр молока коштує від 0,5 євро, десяток яєць – 2 євро, цукор – 0,6 євро за кг, кілограм твердого сиру – від 6 євро, банани – 1,40 євро за кг, огірки – від 0,79 євро, куряче філе – від 7 грн за кг. Чашка капучіно в австрійському кафе коштуватиме 2,50 євро. Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання в Австрії З 1 червня для українських біженців скасують безкоштовний проїзд Європою. При цьому українці зможуть купувати проїзні, вартість яких ще не зрозуміла. У Відні є пільгові абонементи за 75 євро на всі види громадського транспорту (трамваї, автобуси, метро, ​​міські електрички) для студентів. Для місцевих жителів продаються річні абонементи, які коштують 365 євро. Квиток на одну поїздку будь-яким з видів транспорту містом коштує 2,40 євро.

Раніше повідомлялося, що в середньому коштує місяць життя в Італії, якщо враховувати витрати на житло, продукти та транспорт.