Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Словаччині

Автор: Лобанова Єлизавета

Словаччина прийняла близько 300 тисяч біженців з України. Багато хто з них поверниться додому після закінчення війни, а хтось поїде до інших європейських країн. Але загалом життя в Словаччині цілком доступне, якщо працювати і отримувати середню по країні зарплату. Для комфортного життя на людину потрібно мати 800 євро на місяць. На харчування в середньому йде 300 євро на двох на місяць, оренда житла коштуватиме в середньому 600 євро.

Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Словаччині - today.ua

Українські біженці у Словаччині можуть оформити тимчасовий притулок, міжнародний захист чи ТМЖ. Також можна перебувати в країні 90 днів як турист, якщо у вас є біометричний паспорт.

Після прибуття до Словаччини українці потрапляють до розподільчого центру, де їх розселяють по сім'ях або в готелі. При цьому кожен словак, який прихистив у себе біженця, отримує виплати від держави.

Якщо ви захочете винаймати квартиру самостійно, то оренда однокімнатної квартири в Братиславі коштуватиме 600-800 євро, в інших містах - 400-600 євро. Двокімнатна квартира у столиці коштуватиме близько 800-1000 євро, у маленькому місті – 700-900 євро. Комунальні платежі коштують у Словаччині 150-200 євро на місяць. Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Словаччині Ціни на продукти у Словаччині відрізняються у різних містах та магазинах. У середньому літр молока коштує 85 центів; десяток яєць – 2 євро; хліб – 1 євро; кілограм сиру – 7-8 євро; помідори – 2 євро; картопля – 80 центів; банани – 1.50-2 євро; яблука – 1-2 євро. Чашка капучино в кафе коштуватиме в середньому 2 євро (68 грн). Обід у кафе на двох коштуватиме від 20 євро.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Громадський транспорт у Словаччині для українських біженців наразі безкоштовний. Йдеться і про поїзди, і про автобуси. Для місцевих жителів вартість разового квитка коштує від 0,9 до 4,1 євро (орієнтовно від 29 до 133 гривень). Добовий квиток коштує 4 євро (130 гривень), на 72 години – 9 євро (292 грн.).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Середня та вища освіта в Словаччині безкоштовні за умови, що навчання ви проходитиме словацькою мовою.

Раніше повідомлялося, скільки коштує життя в Іспанії станом на травень 2022 року.