Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Португалії

Португалія прийняла близько 30 000 українських біженців. Всі вони отримали в країні тимчасовий притулок і мають право на роботу, навчання та освіту. Також українці отримують матеріальну допомогу у розмірі 150 євро на людину. З урахуванням вартості оренди житла, загальна вартість проживання в Португалії на трьох осіб (2 дорослих та дитина) на один місяць становить приблизно 2500 євро.

Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Португалії - today.ua

Ціна на оренду хорошої нерухомості (T2) у Лісабоні (дві спальні) починається від 1000-1500 євро на місяць. Студію (T1) можна зняти за 800–1000 євро. У містах подалі від столиці можна знайти житло від 500 євро на місяць. Доступне житло за середньою ціною можна зняти у Лолі та Порту. При цьому орендодавці відразу беруть заставу за два місяці вартості. Комунальні платежі в Португалії коштуватимуть додатково 80-100 євро.

Продукти в Португалії дешевші, ніж в Україні. Для порівняння, кілограм рису коштує тут 23 грн, кілограм помідорів – 35 грн, картопля – 18 грн, кілограм свинини – 163 грн, десяток яєць – 37 грн, буханець білого хліба – 28 грн. Чашка капучино у кафе обійдеться у 50 грн, а обід на двох у недорогому ресторані – 600 грн. Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Португалії Щодо цін на громадський транспорт, то квиток на автобус або трамвай коштуватиме 1.40 євро, одноразова поїздка в метро коштуватиме 0.85 євро. Якщо купити комбінований проїзний автобус, тоді проїзд на 4 дні обійдеться в 16 євро. З карткою Lisboa card можна користуватися громадським транспортом та поїздами з Лісабона в Сінтру або Кашкайш безкоштовно. З Porto Card проїзд будь-якими видами транспорту в день коштуватиме 8,50 євро.

Раніше повідомлялося, які виплати одержують українські біженці в Німеччині.