Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Франції

Франція дала притулок понад 70000 українських біженців, які отримують тимчасову допомогу на проживання та харчування, а також мають право на роботу та навчання в країні. Розмір допомоги становить 426 євро місяць на особу. Ця сума не покриває всі необхідні витрати, оскільки життя у Франції не таке дешеве, як в Україні. За підрахунками, на двох необхідно мати середньомісячний дохід у розмірі євро, щоб оплачувати житло, харчуватися та мати гроші на транспорт та інші потреби.

Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Франції - today.ua

Українські сім'ї, переважно жінки та діти, могли отримувати допомогу на житло у Франції, однак щоб оплачувати повну вартість квартири, потрібно мати додатковий заробіток.

Що стосується цін на житло, то, як правило, власник вимагає від орендаря гарантійного внеску у розмірі вартості оренди за кілька місяців. Оренда невеликої квартири-студії в Парижі коштуватиме 600-700 євро на місяць, в інших містах - від 500 євро. Квартира з двома спальнями в Парижі коштуватиме 1300 євро на місяць. Дуже часто комунальні платежі одразу ж включені у вартість оренди.

Ціни на продукти у Франції відрізняються у різних містах. У Парижі, відповідно, ціни вищі. У місцевих супермаркетах Dia та Leader Price є відділи з продукцією, у якій закінчується термін придатності. У них можна купити дорогі делікатеси за 10-15% від їхньої початкової ціни. Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Франції У середньому кілограм свинини у Франції коштує 10–13 євро, кілограм твердого сиру – від 10 євро, літр молока – 1 євро, кілограм курки – 6 євро, помідорів – 3 євро, пляшка  вина – від 4 євро. Чашка кави в середньому у французькому кафе коштуватиме 3 євро, а вечеря у недорогому ресторані на двох – 45-50 євро.

Громадський транспорт Парижа включає метро, трамваї, автобуси, електрички, водний і туристично-екскурсійний транспорт. Між містами у Франції ходять поїзди та автобуси. Квитки на проїзд можна купити в газетних кіосках, станціях метро, вокзалів, аеропортів через каси, інформаційні бюро або через спеціальні квиткові автомати, а також онлайн.

Метро - найшвидший спосіб пересування Парижем. Квиток на одну поїздку з можливістю пересадки коштуватиме 1,90 євро. Набір Carnet із десяти квитків коштуватиме 16,90 євро. При оплаті проїзду можна скористатися проїзною карткою Navigo Easy або мобільною програмою RATP для безконтактної оплати. Проїзний на автобус коштуватиме в середньому 22 євро на тиждень, а одна поїздка коштуватиме 1,90 євро.

Раніше повідомлялося, скільки українським біженцям коштує місяць проживання в Іспанії.