Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Болгарії

Під час війни в Україні понад 200 000 громадян прибуло до Болгарії, де знайшли для себе тимчасовий притулок. Хтось із них має намір повернутися додому одразу ж після війни, а хтось залишиться. За попередніми підрахунками, загальна місячна вартість проживання в Болгарії для двох осіб із середнім рівнем потреб становить приблизно 710 доларів (орієнтовно 20,7 тис. грн).

Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Болгарії - today.ua
bdr

На сьогоднішній день на території Болгарії перебуває 95 тисяч українців із офіційно оформленим статусом біженця. Інші живуть у країні за власні кошти, не отримуючи безкоштовне проживання, харчування, соціальну допомогу та допомогу.

Ми підрахували, скільки коштує життя у Болгарії, враховуючи щоденні витрати на їжу, оренду житла та проїзд.

Моніторинг цін показує, що вартість продуктів у Болгарії вища, ніж, наприклад, у Молдові, проте набагато нижча, ніж у Німеччині чи Великій Британії.

Так, кілограм рису в болгарському супермаркеті коштуватиме 34 грн, літр молока - 31 грн, десяток яєць - 36 грн, кілограм сиру - 161 грн, банани (1 кг) - 42 грн, кілограм курячого філе обійдеться в 135 грн, а яловичини – 210 грн. Буханець білого хліба в Болгарії коштує дешевше, ніж в Україні – 15 грн. Чашка капучіно у кафе коштуватиме вам 34,59 грн, а обід у недорогому ресторані на одного орієнтовно 165,45 грн. Стало відомо, скільки українським біженцям коштує місяць проживання у Болгарії Щодо вартості житла в Болгарії, то однокімнатна квартира в центрі невеликого міста коштуватиме приблизно 7,7 тис. грн на місяць, а однокімнатна квартира подалі від центру – 5,7 тис. грн. Зняти трикімнатну квартиру в центрі коштуватиме 13,7 тис. грн.

Ціни на оренду у столиці Варні варіюються від 300 до 1,5 тис. доларів (8,7 тис. грн – 43,8 тис. грн) на місяць, залежно від кількості кімнат та ремонту.

Комунальні послуги коштуватимуть у середньому 2,5 тис. грн на місяць (у квартирі площею 85 кв. м, включаючи електрику, опалення чи охолодження, воду та вивіз сміття).

Проїзд у громадському транспорті у Болгарії досить доступний. Одноразовий квиток на проїзд у тролейбусі або маршрутці коштуватиме орієнтовно 26,55 грн, а проїзний на місяць – 827,77 грн.

 Раніше повідомлялося, скільки українським біженцям коштує місяць проживання в Молдові.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua