Стало відомо, скільки коштуватимуть кавуни влітку 2023: прогноз Мінагрополітики

Ціни на кавуни в Україні цього літа будуть нижчими за торішні. Ягода стане доступнішою, оскільки частину територій Херсонської та Миколаївської областей деокупували та розмінували навесні. Це дозволило фермерам посадити врожай, і в липні вони вже збиратимуть баштанні.

Стало відомо, скільки коштуватимуть кавуни влітку 2023: прогноз Мінагрополітики - today.ua

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, про масовий збір урожаю кавунів можна говорити в липні та серпні. Виробництво цього року однозначно більше, ніж минулого, і ціни на ягоду в новому сезоні баштанних будуть доступними для українців, зазначає чиновник.

Наскільки цінники знизяться – зараз важко спрогнозувати, оскільки нестабільність погоди може вплинути на врожай. Другий фактор, який впливає на ціну ягід – це вартість пального. Від нього залежатиме вартість логістики. Адже, щоб привезти кавуни з Херсона, припустимо, до Києва, потрібно подолати майже 600 км. 

Стало відомо, скільки коштуватимуть кавуни влітку 2023: прогноз Мінагрополітики

Ціни на кавуни у супермаркетах

В українських супермаркетах з'явилися перші кавуни – поки що привізні. Проте ціни "кусаються". Кілограм ягоди коштує мінімум 40 гривень. Кавуни в Україну завозять поки що з Туреччини та Греції.

Раніше повідомлялося, що в Україні у червні змінилися ціни на сало та свинину.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com