Стало відомо, скільки електроенергії Україна імпортувала за рік з Росії та Білорусі

Автор: Лобанова Єлизавета

Україна за минулий рік імпортувала з Росії та Білорусі 0,2 млрд кВт-год електроенергії, що становить 0,15% від загального споживання країни. За словами голови Комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, імпорт електроенергії з цих країн в Україну здійснювався виключно в розпал опалювального сезону.

Стало відомо, скільки електроенергії Україна імпортувала за рік з Росії та Білорусі - today.ua

Герус заспокоїв українців, що технічної залежності від електроенергії з Росії та Білорусі немає, і така електроенергія може бути заміщена імпортом з ЄС. Однак, вартість її трохи дорожче, через що український уряд не поспішає відмовлятися від російської і білоруської електрики.

"Слуга народу" Олексій Устенко вважає, що Україна свідомо вганяє себе в залежність від Росії та Білорусі, відкривши імпорт електроенергії з цих країн.

"Питання не тільки в тому, що чим більше електроенергії ми імпортуємо в Україну, тим більше ми залежимо від джерела її постачання, а й в тому, у кого в руках залишається рубильник. Зрозуміло, що рубильником можна чинити серйозний вплив на поведінку споживача. Без світла ніхто ж не захоче жити. Закривати очі на те, що воно знаходиться в Москві і Мінську можна, але дуже недовго ", - зазначив нардеп.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Устенко вважає, що уряд повинен приймати реальні кроки щодо захисту вітчизняного виробника і нарощувати власні обсяги вироблення електроенергії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За січень-лютий 2021 року видатки на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі перевищили 900 млн грн. Основним імпортером з Білорусі виступає компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський вимагає обмежити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.