В Україні з початку війни зросли ціни на хліб. Однак порівняно з іншими компонентами продуктового кошика, хліб виріс у ціні ненабагато – лише на 15-20 відсотків. Експерти кажуть, що до нового року його ціна зросте ще відсотків на 5-10. Ріст цін, зокрема, пов'язують із відкриттям "зернового коридору".
Про те, що відбувається з цінами на хліб, і чого чекати від них найближчим часом, розповів перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.
Хліб традиційно вважається основою харчування українців. Його можна вважати найсоціальнішим з усіх соціальних продуктів. Отже, виробники хліба прекрасно усвідомлюють покладену на них відповідальність. А тому намагаються дбати про насичення ринку хлібопродуктами, а також про збереження прийнятної ціни на хліб.
Від початку війни вартість хліба та хлібопродуктів виросла на 15-20%. Це – доволі невелике зростання порівняно з цінами на інші продукти. Пекарям вдається суттєво не піднімати ціни на свою продукцію завдяки пільговим цінам на газ, яким вони користуються. Ці пільгові ціни, відповідно до урядової постанови, діятимуть до 30 квітня 2023 року.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Проте зараз ціни на хліб будуть неминуче зростати. Це пов'язано з відкриттям так званого "зернового коридору". Багато українського зерна пішло на експорт, а відтак ціна борошна почала рости. Отже, вартість хліба до кінця року виросте ще орієнтовно на 5-10%.
Що стосується асортименту хлібних виробів, то на початку війни він різко звузився. Тоді перед виробниками стояло одне завдання – забезпечити потребу країни в соціальних сортах хліба. Згодом асортимент почав знову урізноманітнюватись. Проте обсяги виробництва знизились через скорочення обсягів споживання і частково через знищення підприємств хлібопекарської галузі.
Нагадаємо, експерти розповіли, на скільки ще мають зрости ціни на продукти до кінця поточного року.