Зарплати в Україні під час війни впали на 10-50%, залежно від сфери. Зокрема, під час війни найбільше постраждали сектор енергетики, послуг, транспорту та торгівлі.
Найбільше у воєнний час страждає приватний сектор економіки. Падіння зарплат тут становило від 25% до 50%, у порівнянні з довоєнним часом. Найбільше впав дохід громадян у добувній промисловості та будівництві.
За даними Нацбанку, в Україні поступово зростає частка тих підприємств, які зменшили оплату праці своїм співробітникам, оскільки вони не спроможні виплачувати зарплату на довоєнному рівні.
Не змінилася, або навіть зросла зарплата у працівників сільгосппідприємств. Також у травні, у порівнянні з квітнем, зросли зарплати водіїв, медиків та фармацевтів. Багатьох працівників бюджетного сектора відправили у простій із виплатою 2/3 зарплати. Когось змусили взяти відпустку за власний рахунок. По можливості українців не звільняють із робочих місць, однак рівень безробіття за 3 місяці війни все одно суттєво виріс.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Найбільше відкритих вакансій зараз у Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях, а також у Києві. Конкуренція за місце з кожним днем зростає, оскільки багато українців повертаються з Європи, де поступово перестають виплачувати соціальну допомогу, і їм потрібно заново працювати в Україні. Люди погоджуються на зарплати нижчі, ніж у них були до війни, бо сидіти без роботи й надалі не можуть собі дозволити.
Раніше повідомлялося, коли зарплати в Україні повернуться до довоєнного рівня.