Стало відомо, кому із переселенців держава видасть нову квартиру, а кому профінансує ремонт

В Україні важливим питанням стоїть забезпечення громадян, що втратили своє житло, новими квартирами. Урядом розробляються програми будівництва масового тимчасового житла, але цей процес може зайняти 1-2 роки. Тому також стає питання щодо розселення українців у вже збудовані квартири, в яких лише потрібно зробити ремонт.

Стало відомо, кому із переселенців держава видасть нову квартиру, а кому профінансує ремонт - today.ua

Сотні новобудов у Києві та інших містах не встигли відчинити двері своїм власникам напередодні війни, а це тисячі квартир, куди тимчасово можуть заселити переселенців.

Більшість таких квартир стоять без ремонтів. Їх придбали на етапі інвестицій для подальшої здачі в аренду. Наразі мало хто з власників буде ризикувати своїми заощадженнями та робити там ремонти. Але у цьому може допомогти держава.

Якщо держава профінансує ремонт, то ці квартири можуть швидко потрапити на ринок житла, а значить тисячі українців матимуть домівки. Ремонт може займати 3-4 місяці, а попереду якраз літо, тому завершити роботи вдасться встигнути до настання холодів.

Ремонт у новобудові приблизно обійдеться 250-500 долл за кв. м, в залежності від регіону. Фінансування ремонтів 100 000 квартир буде потребувати 1,5 млрд доларів від держави, а це дасть житло для 300 000 людей.

Частково така програма вирішить проблему дефіциту житла в Украні. Будівництво нових будинків потребує більше часу, ніж ремонт у вже існуючих квартирах, тому якщо дана програма допомога постраждалим від війни українців буде прийнята, то це буде дуже доречно.

Нагадаємо, переселенцям в Україні дозволять викупити тимчасове житло.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net