Стало відомо, коли в Україні ціна на землю різко піде вгору

Ринок землі, який діє в Україні вже три місяці, поки не демонструє високих цін. В регіонах, де спостерігається найвища купівельна активність, в середньому гектар продають за 1200-1250 доларів. Експерти кажуть, що найближчим часом ціна на землю залишатиметься приблизно такою самою. Різкий сплеск цін може статися через кілька років.

Стало відомо, коли в Україні ціна на землю різко піде вгору - today.ua

"Нині законом встановлений мінімальний розмір вартості 1 га землі, що є не нижчим від нормативно-грошової оцінки. Так триватиме до 2030 року, а далі держава "відпустить" цей ринок", - каже адвокатка і радниця із земельного законодавства Програми USAID Анна Федун.

Знавці ринку прогнозують різке зростання ціни на землю у 2024 році. Саме тоді буде знята заборона на продаж землі юридичним особам, і ринок землі увійде в активну фазу. До цієї дати, пророкують вони, ціна на землю зростатиме помірно: приблизно на 20% щороку. Таким чином до 2024 року вона підніметься приблизно до 2200 доларів за гектар.

Стало відомо, коли в Україні ціна на землю різко піде вгору

Однак у 2024, коли землю дозволять купувати юридичним особам, ціна на землю може різко зрости, каже Анна Федун.

До того, поки земля не почне суттєво дорожчати, власникам паїв вигідніше здавати її в оренду, а не продавати.

Тим часом, за три місяці, що минули з моменту відкриття ринку землі, на ньому вже укладено майже 24 тисячі угод. Звісно, в масштабах України та її землеволодінь, це зовсім небагато, та все ж процес іде.

Нагадаємо, лідерами за продажем земельних ділянок, на сьогодні є Харківська, Херсонська і Сумська області. А найменша кількість землі поки продана у західному регіоні країни та на Одещині.

ДЖЕРЕЛОglavcom