Повністю відновити енергосистему України і скасувати відключення електроенергії можна було б за перше півріччя 2023 року. Але є одна важлива умова.
Про те, скільки часу реально знадобиться для повного відновлення енергосистеми, розповів міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв'ю, яке він дав для Forbes.
За той час, що Росія прицільно обстрілює енергосистему України, немає жодної ТЕС, ГЕС або великої підстанції, в яку би не влучила ворожа ракета. А на деякі об'єкти вже "прилітало" по п'ять і більше разів.
"Вже було дев’ять масованих атак: по 70–100 ракет одночасно. Але насправді обстріли енергетичної інфраструктури відбуваються щодня. Вони бʼють дронами, з артилерії", - каже очільник Міненерго.
Тобто, вся енергосистема нашої країни дуже серйозно вражена ракетними ударами. Ворог руйнує як передавальні потужності, так і об'єкти генерації. На щастя, поки що вдалося уникнути руйнації атомних енергоблоків, бо в такому випадку масштаби техногенної катастрофи були б фатальними.
Отже, для того, щоби повністю відновити нормальну роботу енергосистеми нашої країни та покінчити з відключеннями електроенергії, знадобиться чимало зусиль і часу. Втім, усе це можна відновити приблизно за півроку. Але це лише за умови, що більше ракетних атак на нашу енергосистему не буде, наголосив Герман Галущенко. Якщо ж обстріли продовжуватимуться, то на відновлення енергосистеми знадобиться невизначений час.
Тимчасовою панацеєю від блекауту можуть стати пересувні газотурбінні та газопоршневі електростанції. Вони доволі дорогі у використанні, але можуть допомогти забезпечити електрикою і промисловість, і навіть побутовий сектор. Зокрема, для налагодження ситуації з електропостачанням у столиці знадобилось би близько 8-10 таких об'єктів генерації.