Повністю відновити енергосистему України і скасувати відключення електроенергії можна було б за перше півріччя 2023 року. Але є одна важлива умова.

Про те, скільки часу реально знадобиться для повного відновлення енергосистеми, розповів міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв'ю, яке він дав для Forbes.
За той час, що Росія прицільно обстрілює енергосистему України, немає жодної ТЕС, ГЕС або великої підстанції, в яку би не влучила ворожа ракета. А на деякі об'єкти вже "прилітало" по п'ять і більше разів.
"Вже було дев’ять масованих атак: по 70–100 ракет одночасно. Але насправді обстріли енергетичної інфраструктури відбуваються щодня. Вони бʼють дронами, з артилерії", - каже очільник Міненерго.
Популярні зараз
НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість
ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000
Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень
Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все
Тобто, вся енергосистема нашої країни дуже серйозно вражена ракетними ударами. Ворог руйнує як передавальні потужності, так і об'єкти генерації. На щастя, поки що вдалося уникнути руйнації атомних енергоблоків, бо в такому випадку масштаби техногенної катастрофи були б фатальними.
Отже, для того, щоби повністю відновити нормальну роботу енергосистеми нашої країни та покінчити з відключеннями електроенергії, знадобиться чимало зусиль і часу. Втім, усе це можна відновити приблизно за півроку. Але це лише за умови, що більше ракетних атак на нашу енергосистему не буде, наголосив Герман Галущенко. Якщо ж обстріли продовжуватимуться, то на відновлення енергосистеми знадобиться невизначений час.
Тимчасовою панацеєю від блекауту можуть стати пересувні газотурбінні та газопоршневі електростанції. Вони доволі дорогі у використанні, але можуть допомогти забезпечити електрикою і промисловість, і навіть побутовий сектор. Зокрема, для налагодження ситуації з електропостачанням у столиці знадобилось би близько 8-10 таких об'єктів генерації.