Стало відомо, кого із дачників мають звільнити від податку на город

Автор: Марченко Любов

Податок на город, який запровадять уже з наступного року, наробив немало переляку серед власників присадибних ділянок, дачників та пайовиків, які здають свою землю в оренду. Люди бояться, що нове податкове зобов'язання ляже на їхні плечі важким тягарем і змусить їх збувати свої клаптики землі за безцінь. Однак влада заспокоює громадян: податок на город доведеться платити не всім.

Стало відомо, кого із дачників мають звільнити від податку на город  - today.ua

Тим, хто вирощує городину для власних потреб на присадибній або дачній ділянці, не варто непокоїтись. Їм ніякого податку сплачувати не доведеться. Не треба буде платити ніяких додаткових коштів і землеробам, які сплачують податки за вирощений і проданий ними врожай.

Платити новий податок доведеться лише тим землевласникам або землекористувачам, які сплачують за гектар податок менше 1100 гривень. От саме на них і розраховане мінімальне податкове зобов'язання, яке в народі назвали податком на город.

Стало відомо, кого із дачників мають звільнити від податку на город

Популярні зараз

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

"Людям, які надають свою землю в оренду аграріям і ті сумлінно сплачують усі податки, також не варто хвилюватися. Мінімальне податкове зобов’язання доведеться щорічно платити тим фермерам, які сплачують із 1 гектара менше 1100 гривень податків", - розтлумачила суть нового податку народна депутатка Лариса Білозір.

Лариса Білозір також уточнила у своєму коментарі, з чого складатиметься мінімальне податкове зобов'язання. До нього увійдуть такі пункти:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • податок на землю;
  • податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці;
  • податок на доходи фізичних осіб;
  • військовий збір із зарплати найманих працівників.

Таким чином влада сподівається звести до мінімуму тіньову оренду землі. Адже за приблизними підрахунками нині в тіньовій оренді знадиться близько 8 мільйонів гектарів землі. Через це бюджет недоотримує велетенську суму грошей.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що податок на город змусить багатьох власників паїв продати свою землю за безцінь.