Стало відомо, кого банки змусять розрахуватися за невиплаченими кредитами замість неплатоспроможних позичальників

Автор: Марченко Любов

Нерідко так трапляється, що позичальник з тієї чи іншої причини не може розрахуватися за взятим кредитом. У цьому випадку банк може вдатися до арешту його інших банківських рахунків (якщо вони є) або арешту майна боржника. Але є ще один спосіб витребувати кредит. У тому випадку, якщо у боржника був поручитель, то виплачувати борг за кредитом можуть змусити його.

Стало відомо, кого банки змусять розрахуватися за невиплаченими кредитами замість неплатоспроможних позичальників - today.ua

Про що має знати потенційний поручитель, щоб не потрапити в халепу, розповіло видання finance.ua.

Порука є одним із найпоширеніших способів отримання гарантій від позичальника. Фактично той, хто виступає поручителем, гарантує, що позичальник поверне гроші банку. Однак нерідко трапляється, що позичальник з тієї чи іншої причини виявився неплатоспроможним, і кредит повертати йому нічим. Тоді в справу вступає поручитель.

"Порука оформляється шляхом укладення письмового договору між кредитором, позичальником і поручителем. У цьому договорі визначаються умови, на яких поручитель бере на себе відповідальність за борги позичальника", - роз'яснюють експерти.

Популярні зараз

Водіїв попередили про штрафи у разі відсутності оновлення даних про авто

На Донеччині у ЗСУ більше немає снарядного голоду, але виникла інша проблема

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 липня

Радники Трампа представили мирний план для України: що там є

Приклад із життя. Молодий чоловік брав кредит у банку для розвитку власного бізнесу і попросив свого друга виступити поручителем за цим кредитом. Однак бізнес у позичальника не заладився, і він поїхав на заробітки за кордон. А згодом - вирішив там затриматися надовго. При цьому повертати свій кредитний борг він перестав. Тоді банк "взявся" за поручителя, який залишився в Україні. Зрештою хлопцеві довелося повертати невиплачений борг, якого він не брав, з усіма відсотками. А дружбі, звісно, прийшов кінець.

Стало відомо, кого банки змусять розрахуватися за невиплаченими кредитами замість неплатоспроможних позичальників

Що необхідно знати поручителю

Може бути різний термін дії поруки. Згідно з договором він або обмежений, або діє необмежений час - поки кредит не буде виплачено.

Поручитель також може вимагати від позичальника, аби той повернув йому гроші, які були ним виплачені банку. Він також має право зробити банку запит про стан кредиту, графік сплати, відсотки тощо.

Водночас, люди нерідко плутають такі поняття як "контактна особа" і "поручитель". Однак у них зовсім різний статус і різний ступінь відповідальності перед банком. Контактну особу, як правило, позичальник вказує для того, щоб кредитор міг уточнити про нього інформацію. Наприклад, чи є у нього робота і стабільний заробіток, як довго він працює на одному місці, і чи є хтось, хто міг би допомогти йому розрахуватися з боргом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але при цьому контактна особа не несе жодної матеріальної відповідальності. А ось поручитель відповідає перед банком поряд із позичальником. Тому юристи радять громадянам "сім разів відміряти", перш ніж погодитися стати поручителем для малознайомої людини, або для людини, якій вони не цілком довіряють.

Нагадаємо, в Україні почастішали випадки, коли шахраї оформляють кредити на третіх осіб. Причому в такій ситуації може опинитися будь-яка людина. Однак справедливість можна відновити, але при цьому людині знадобиться чимало часу та нервів.