Стало відомо, хто з українців може отримувати мінімальну пенсію у розмірі 3868 грн

Деяким категоріям українців вигідніше перейти з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника. У такому разі розмір їх виплат збільшиться з мінімальної у розмірі 1934 грн до 3868 грн. Йдеться, зокрема, про вдов військових пенсіонерів та пенсіонерів МВС.

Стало відомо, хто з українців може отримувати мінімальну пенсію у розмірі 3868 грн - today.ua

За законом, пенсія звільнених з військової служби, не може бути нижчою за два прожиткові мінімуми. Враховуючи, що мінімум для непрацездатних становить 1934 грн, то мінімальна пенсія зі втрати годувальника відповідно становить 3868 грн. Крім того, до пенсії втратою годувальника додаються надбавки, якщо військовий пенсіонер/пенсіонер МВС мав особливі заслуги перед Україною. Тоді розмір виплат може сягати 5000 грн і більше.

За даними Пенсійного фонду, середній розмір місячних пенсій у разі втрати годувальника на 1 січня 2022 року становив 3730,71 грн. У березні виплати пенсіонерам зростуть у зв'язку із щорічною індексацією. Насамперед перераховувати пенсії будуть тим, у кого їх розмір мінімальний. Прогнозується, що у 2022 році, як і 2021 року, пенсії підвищать на 11%. Стало відомо, хто з українців може отримувати мінімальну пенсію у розмірі 3868 грн З цього року під березневу індексацію підпадають усі види пенсійних виплат, у тому числі буде проіндексовано пенсії військовим, держслужбовцям, науковцям. А з 1 квітня очікується автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів.

Раніше повідомлялося, чому не всі українці віком від 75 років отримують доплати до пенсії.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua