Стало відомо, хто з українців має право на достроковий вихід на пенсію: названо умови та розмір виплат

Українці мають право на достроковий вихід на пенсію, але йдеться лише про деякі категорії громадян. Про те, хто та в якому віці має право на достроковий вихід на пенсію, розповіли у Пенсійному фонді України.

Стало відомо, хто з українців має право на достроковий вихід на пенсію: названо умови та розмір виплат - today.ua

Згідно з українським законодавством, достроково вийти на пенсію в Україні можуть чоловіки віком 55 років та жінки віком 50 років за наявності у них страхового стажу не менше 25 та 20 років відповідно.

Особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях у контртерористичній операції, а також ті, кому встановлена інвалідність внаслідок поранення, також мають право почати отримувати пенсії раніше за інших співвітчизників. Стало відомо, хто з українців має право на достроковий вихід на пенсію: названо умови та розмір виплат Для того, щоб вийти достроково на пенсію, майбутній пенсіонер повинен звернутися до будь-якого територіального органу ПФУ через структурний підрозділ та надати документи на оформлення виплат: посвідчення про підтвердження участі в бойових діях, а також документи про вік та стаж. Саме від віку та накопиченого стажу залежатиме розмір пенсії.

З 1 липня 2021 року розмір мінімальної пенсії для учасників бойових дій становить 4061,4 грн. До цієї суми належить ряд надбавок у розмірі 25% від прожиткового мінімуму.

Так, з 1 січня 2022 року надбавка для учасника бойових дій до пенсії становить 483,5 грн., з 1 липня 2022 року ця сума збільшиться до 506,75 грн., а з 1 грудня – до 523,25 грн.

З 2022 року в Україні зростуть пенсії і для учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і старше. Згідно з законом, надбавка до пенсії для таких людей становить 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. З 1 січня 2022 року – це 967 грн, з 1 липня 2022 року – 1 013,5 грн, а з 1 грудня – 1 046,5 грн.

Раніше повідомлялося, у яких категорій пенсіонерів зростуть пенсії у 2022 році.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua