Стало відомо, хто в Україні не зможе вийти на пенсію через два роки: у ПФУ назвали нові вимоги до стажу

Автор: Лобанова Єлизавета

Вийти на пенсію після досягнення пенсійного віку (60 років) з 2025 року зможуть не всі українці. Такі громадяни матимуть проблему з кількістю необхідного страхового стажу. У Пенсійному фонді України розповіли, на скільки збільшиться середній стаж, після досягнення якого громадяни зможуть виходити на заслужений відпочинок.

Стало відомо, хто в Україні не зможе вийти на пенсію через два роки: у ПФУ назвали нові вимоги до стажу - today.ua

На сьогоднішній день середній стаж, з яким українці виходять на заслужений відпочинок, становить 30 років, при цьому вже через два роки українці, які мають менше 32 років стажу, не зможуть виходити на пенсію у 60 років. З кожним роком вимоги до кількості стажу збільшуються, і пенсійний вік автоматично зростає.

До 2028 року вимога до стажу для майбутніх пенсіонерів становитиме 35 років. Ті, у кого в 60 років не буде накопичено у трудовій книжці стільки стажу, повинні будуть працювати до 63 чи 65 років, а хтось і довше.

Стало відомо, хто в Україні не зможе вийти на пенсію через два роки: у ПФУ назвали нові вимоги до стажу

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Як перевірити свій пенсійний стаж

Перевірити інформацію про стаж можна на порталі Пенсійного фонду. Кожен українець, який працює офіційно та сплачує страхові внески, може порахувати на Калькуляторі, скільки стажу він встигне заробити до 60 років.

У свою чергу українці, які офіційно не працюють, можуть добровільно сплачувати внески до Пенсійного фонду (зараз їх розмір становить 1474 грн). Тоді їм також враховуватимуть стаж, і вони зможуть отримувати у майбутньому пенсію.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ви вже досягли 60-річчя і досі не маєте необхідного стажу для виходу на пенсію, його можна докупити. За кожен місяць стажу доведеться сплатити 2948 грн.

Раніше повідомлялося, що українським пенсіонерам, які щорічно отримують додаткові виплати до Дня Перемоги (9 травня), перенесли терміни нарахування допомоги.