Стало відомо, хто стоїть за будівництвом скандального цвинтаря на мільйон поховань і крематорія на Київщині

Цвинтар на мільйон поховань і крематорій, що мають намір звести поряд із міжнародним аеропортом Бориспіль на Київщині, спричинили активний супротив місцевої громадськості. Люди не хочуть жити поряд із гігантським кладовищем і щодня зі своїх вікон спостерігати поховальні процесії. Місцева громада звернулась по допомогу до народних депутатів, які написали депутатське звернення до генпрокурора Ірини Венедіктової.

Стало відомо, хто стоїть за будівництвом скандального цвинтаря на мільйон поховань і крематорія на Київщині - today.ua

Родинний бізнес сім'ї київського чиновника

У зверненні, зокрема, йдеться, хто стоїть за цим велетенським бізнес-проектом, що мають намір втілити уже найближчим часом. Як з'ясувалось, біля керма комунального підприємства "Стреліція", яке було створене Бориспільською районною радою, та однойменного ТОВ, стоять люди, що мають близькі родинні зв'язки.

Керівницею комунального підприємства "Стреліція" було призначено Анну Сергіївну Рудник, а ТОВ "Стреліція" узявся керувати Артем Вікторович Дідовець. Як з'ясувалось, обоє керівників однойменних підприємств - і комунального, і приватного - мають близький родинний зв'язок із таким собі Юрієм Вікторовичем Дідовцем. Втім, щодо Юрія Вікторовича та Артема Вікторовича Дідовців, то тут близький родинний зв'язок більш ніж очевидний.

Так от, саме Юрій Дідовець скрізь презентує цей проект як власне дітище, навіть не приховуючи його комерційного характеру. Він також не приховує, що є інвестором і бенефіціаром цього проекту, який от-от отримає втілення.

Цікавим є той факт, що Юрій Дідовець є офіцером ЗСУ та співробітником юридичного департаменту Міноборони України. Він трудиться у цій держструктурі адвокатом.

Відповідно до даних Державного земельного кадастру, земля, на якій мають намір  будувати горезвісний цвинтар із крематорієм, знаходиться у приватній власності. Отже, принаймні, один із козирів в руках у кураторів цього будівництва є. Ще один козир – усна заява Юрія Дідовця про те, що цей проект начебто пройшов усі погодження, включаючи й висновки екологів. Однак, на вимогу представників громади, майбутній бенефіціар відмовився надати ці документи чи, бодай, показати їх людям.

Натомість він хизується ДПТ (детальним планом території), що був свого часу затверджений наказом Бориспільської РДА. В документі зроблено зонування території, згідно з яким 217 гектарів земель сільськогосподарського призначення  відведено під будівництво кладовища і крематорію.

Стало відомо, хто стоїть за будівництвом скандального цвинтаря на мільйон поховань і крематорія на Київщині

Кладовище будують на велетенському шматку родючої орної землі

Однак на цьому козирі пана Дідовця закінчуються. Бо йдеться саме про землі сільськогосподарського призначення, що аж ніяк не розраховані на будівництво такого, нехай і дуже потрібного, об'єкту.

"А відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України встановлено, що такі землі можуть бути використані виключно для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної інфраструктури", - йдеться у звернення народних депутатів, які виступили на захист інтересів місцевої громади.

Відповідно до закону, землю, на якій має бути цвинтар, повинні передати у користування комунальним підприємствам. Принаймні, так записано в статті 23 Закону України "Про поховання та похоронну справу". Отож тепер цілком зрозуміло, навіщо створенню ТОВ "Стреліції" передувало створення КП "Стреліція".

Приватні землі під кладовищем мають передати під оруду комунального підприємства, яким керує Анна Рудник, яка, за дивним збігом обставин, є ще й дружиною Юрія Дідовця. Саме вона, від імені районної громади, заправлятиме справами майбутнього міста мертвих і, відповідно, буде бізнес-партнеркою свого чоловіка.

Ще один бізнес-партнер Юрія Дідовця – Олександр Башук. Чоловік не публічний і такий, що начебто не був при гучних посадах. Це - якщо не брати до уваги, що Башук очолював КП Київський крематорій на Байковому кладовищі.

З'ясувався і ще один цікавий факт: крематорій на Байковому "на численні прохання трудящих" закривають. Люди з навколишніх мікрорайонів скаржаться, що продукти горіння з крематорію осідають на їхніх балконах і навіть у помешканнях. Звісно, нікому такий тісний контакт живих і мертвих втіхи не приносив. Тож люди зрештою добились закриття крематорію. А його підприємливий директор відразу знайшов для закладу нове місце. Не пропадати ж його професійним навичкам та організаторському досвіду на якихось інших роботах. Отак логічний ланцюжок замкнувся.

"Заявники акцентують увагу на тому, що даний проєкт приховується великою метою про створення військового меморіалу для поховання військових героїв, але, як підтвердили представники Міністерства у справах ветеранів України, представники ТОВ "Меморіальний парк Стреліція" та КП "Стреліція" до міністерства навіть не звертались, що вказує на інші мотиви реалізації даного проєкту.

У зв’язку з вищевикладеним є підстави вважати, що дії вищевказаних осіб можуть містити ознаки можливих кримінальних, зокрема корупційний правопорушень", - йдеться у зверненні народних депутатів до генерального прокурора.

Є в команді Дідовця і "силовий блок". Третім співзасновником ТОВ "Меморіальний парк Стреліція" є Леся Анатоліївна Тесля, чоловік якої Володимир Миколайович Тесля, згідно поданих декларацій, є керівником політичної партії "Свідома Нація" та співзасновником ГО Всесвітня Організація Змішаних Єдиноборств Український Відбір. Другим співзасновником цієї організації є вже знайомий нам Юрій Вікторович Дідовець.

Громади сіл Мартусівка, Петропавлівське та Гора Бориспільського району, поруч із територіями яких затівають усе це будівництво, обіцяють, що справи не полишать. Вони мають намір звертатись до всіх владних органів – місцевих і центральних, аби зрештою добитися заборони на зведення цвинтаря і крематорію по сусідству з їхніми домівками.