Стало відомо, де в Україні найвища ціна на землю

Автор: Марченко Любов

Відтоді, як в Україні стартував продаж землі на аукціонах в системі Prozorro.Продажі, на них вдалося продати і здати в оренду  27,4 тис. га землі. Сумарна вартість земельних лотів склала 1 млрд 481 млн гривень. Під час аукціону вартість продажу землі вдавалось підняти в середньому втричі від стартової ціни.

Стало відомо, де в Україні найвища ціна на землю - today.ua

Про це повідомили в прес-службі Prozorro.Продажі. За підсумками проведених аукціонів з'ясувались лідери на ринку оренди і продажу землі.

Оренда землі

Що стосується оренди, то тут лідером за стартовою вартістю лотів стала Одещина. Стартова ціна одного лоту на оренду тамтешньої землі становила 19 тис. гривень. Загалом же до п'ятірки лідерів увійшли такі регіони:

  • Одеська - 19 тис. грн;
  • Львівська - 12,7 тис. грн;
  • Кіровоградська - 8,5 тис. грн;
  • Хмельницька - 8,5 тис. грн;
  • Дніпропетровська - 8 тис. грн області.

Стало відомо, де в Україні найвища ціна на землю

Продаж землі

Продаж землі виявив дещо інших цінових лідерів. Хоча і тут до топ-5 увійшли Одеська та Львівська області. А загалом позиції в першій п'ятірці розташувалися так: Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська і Волинська області.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому середня кількість учасників у кожному лоті становила 3,4. Завдяки їхній участі вартість лоту вдавалось підняти в середньому на 204%, тобто більш ніж утричі.

Нагадаємо, під час війни землею сільськогосподарського призначення частково має право розпоряджатися держава. Звісно, держава не має права змінювати власника землі, а от вирішувати питання з її орендою цілком може. Навіть якщо у власника були інші плани щодо оренди його паю, держава може втрутитись у ці плани і віддати землю іншому орендареві. Адже в умовах війни особливо важливо, щоби кожен клаптик орної землі використовувався якомога ефективніше і давав гарний урожай.

Головне