Today.ua

Стало відомо, чи звільнятимуть працівників з роботи за відмову від вакцинації

Відмова від вакцинації не може бути підставою для звільнення працівника з роботи. Взагалі, юридичні підстави для звільнення працівника, який відмовляється проходити вакцинацію, відсутні.

Таку інформацію з відповідними роз'ясненнями публікує прес-служба Держпраці.

Отже, Державна служба України з питань праці чітко тлумачить, що звільнити з роботи працівника, який відмовляється від вакцинації, було би незаконним. Водночас, якщо його місце роботи входить до переліку професій, що підлягають обов'язковій вакцинації, то такого працівника мають відсторонити від роботи.

Що має знати працівник, якого відсторонили від роботи

"В залежності від обставин, які призводять до неможливості виконання працівниками робіт, може бути запроваджений як простій всього підприємства (установи), так і його окремих структурних підрозділів чи працівників. Статтею 113 КЗпП встановлено, що час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу)", - йдеться у розясненні від Держпраці.

Тобто якщо праціиків підприємства відправляють у простій, то це має оплачуватись.

Нагадаємо, лікар-педіатр Євген Комаровський в інтерв'ю Дмитру Гордону розповів, що всі сертифіковані вакцини від коронавірусу можна вважати безпечними для людського організму. Крім того, він переконаний, що через півроку після другої дози вакцини слід вакцинуватися третій раз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ