Today.ua

Стала відомо, який запас продовольства залишився в Україні

Українцям розповіли, які запаси продовольства на сьогодні є в Україні. Держава мобілізувала для постачання армії і цивільного населення як внутрішні продовольчі резерви, так і гуманітарну допомогу, що масово надходить в Україну з-за кордону. Харчів усім вистачить.

У цьому завірив українців глава мінагрополітики Роман Лещенко.

Торгові мережі перейшли на режим постачання продовольства 24/7. Логістика щодень змінюється, однак розробники маршрутів за перший десяток днів війни уже навчились віртуозно маневрувати, обминаючи небезпечні місця і доставляючи продукти навіть туди, де не вщухає канонада.

Держава максимально спростила надходження продовольчого імпорту, прибравши з цього процесу податкові і бюрократичні перепони.

"Наразі відкрито всі доступи до поставок товарів з-за кордону шляхом звільнення від сплати податків через митні кордони. Розширено перелік критичного імпорту всім необхідним продовольством", - каже очільник Мінагрополітики.

Водночас держава запровадила регулювання цін на соціально значущі товари, аби не допустити неконтрольованого зростання цін. І це вже приносить результати. Навіть за тими позиціями, де ціни на продукти першої необхідності трохи зросли, це зростання не є критичним.

Держава мобілізувала до роботи усі переробні підприємства в різних регіонах України. Навіть там, де виробництво з якоїсь причини стояло, але де збережені виробничі потужності, його відновлюють. Причому держава підтримує фінансово не лише державні, а й приватні переробні підприємства.

Крім того, на сьогодні вже сформовано понад 1 мільйон продуктових наборів для найменш захищених громадян.

"У першу чергу соціально незахищені верстви отримують продуктові набори, які містять базовий пакет, необхідний для споживання, в обсязі 10 кг: це крупи, олія, цукор, печиво, м’ясні та рибні консерви", - поділився чиновник.

А процедура митного проходження імпортних вантажів із продовольством настільки спрощена, що займає не більше 5 хвилин.

"Хочу запевнити, що обсяг продовольства на сьогодні вимірюється сотнями поставок із усього світу. Нас підтримує увесь світ! Тому держава залучає всі свої ресурси для насичення ринку соціально значущими товарами, гуманітарною допомогою та забезпечення безпосередньо виробництва на місцях", – повідомив Роман Лещенко.

Отже, громадянам не варто піддаватись ажіотажу, скуповуючи продукти на рік наперед: харчів вистачить на всіх, запевнив міністр.

Нагадаємо, стало відомо, які продукти найбільше подорожчали в Україні з початком війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ