В Адміністрації президента США розглядають можливість дозволити Україні атакувати військові об'єкти в глибині російської території. Виступаючи на Аспенському форумі радник Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що "обставини змінилися".
Україна давно домагається від союзників, і насамперед від США, зняття безглуздого обмеження на удари по військових об'єктах у глибині території Росії. На форумі в Колорадо Джейку Саллівану поставили пряме запитання, чи може Київ отримати такий дозвіл.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв про необхідність знищити російські прифронтові аеродроми.
Радник Білого дому з питань нацбезпеки заявив, що ситуація справді змінилася, але про розширення географії застосування західної зброї Силами оборони України він впевнено не готовий говорити.
"Я не можу дати вам однозначної відповіді на це питання, проте можу сказати, що, згідно з поточною позицією нашого президента, обставини змінилися. Росія зробила новий наступ на Харків через кордон України, і здоровий глузд вимагав того, щоб дати Україні можливість завдавати ударів у відповідь", - сказав Салліван.
Протягом тривалого часу у Білому домі й слухати не хотіли про те, щоб дозволити Україні завдавати ударів по території Російської Федерації. Попри те, що міжнародне право та Статут ООН дозволяють для відбиття воєнної агресії атакувати військові об'єкти на території ворога, Вашингтон мав важелі впливу на Київ для недопущення таких кроків.
Оскільки США є основним постачальником озброєнь в Україну, Адміністрація президента викручувала руки нашому військовому командуванню, шантажуючи припиненням постачань у разі порушення висунутих умов.
Проте все змінилося після того, як російський диктатор Володимир Путін вирішив відкрити нову ділянку фронту на півночі Харківської області. США дали дозвіл на удари по російських військових у цьому регіоні, проте, за даними інформагентства Associated Press, обмежили застосування озброєнь 20 кілометрами.
Зазначимо, що той самий Джейк Салліван раніше заявляв, що США не заперечує проти ураження повітряних цілей над територією Росії.