США хочуть припинити обіг банкнот номіналом 100 доларів: до чого готуватися українцям

США мають намір вилучити з обігу банкноти номіналом 100 доларів. В такий спосіб американці сподіваються спричинити соціальний вибух у російському суспільстві. Дехто вважає, що такий крок вдарить по росіянах більше, ніж усі попередні санкції.

США хочуть припинити обіг банкнот номіналом 100 доларів: до чого готуватися українцям - today.ua

Такою ідеєю поділився з виданням The Wall Street Journal науковий співробітник Інституту Гувера Маркос Куналакіс.

На думку пана Куналакіса, такий крок зі сторони Федеральної резервної системи може спричинити справжній всеросійський бунт громадян проти своєї влади. Справа в тім, що дуже багато росіян, не довіряючи пенсійним фондам і банківській системі, тримають гроші, заощаджені на старість, дома "в панчосі". А панчоху ту здебільшого напихають не російськими рублями, а американськими стодоларовими банкнотами. Можна лишень уявити, який станеться соціальний вибух, якщо ці заощадження раптом перетворяться на прості папірці.

"Більшість росіян не постраждали від західних санкцій, але є одна річ, яку міністерство фінансів США може зробити, щоб мати реальний політичний тиск на володимира путіна, — негайно припинити обіг та оплату 100-доларовими банкнотами в Росії", - заявив Куналакіс.

США хочуть припинити обіг банкнот номіналом 100 доларів: до чого готуватися українцям

Він також наводить дані, які начебто свідчать про тотальну "доларизацію" населення РФ. Так, станом на 2019 рік у росіян були заховані по панчохах 31,5 млрд доларів. А на початку 2022 жителі РФ вже тримали вдома готівкою 74,6 млрд доларів. І, звісно, левова частка грошей зберігається саме в банкнотах номіналом 100 доларів.

"Швидке скасування 100-доларової банкноти не дозволить швидко конвертувати кошти через поточну ситуацію в рф. Заощадження росіян перетворяться на папір", - підсумував науковець.

Але українців більше цікавить, що буде з їхніми заощадженнями у доларах

Адже немало наших співвітчизників також воліють зберігати свої кровні не в банках, які можуть луснути, і не в приватних пенсійних фондах, які можуть надурити, а вдома під подушкою. Отже ця звістка може спричинити серцевий напад не лише в росіян.

Проте, якщо звернути увагу на думку, висловлену паном Куналакісом, обіг стодоларових банкнот хочуть припинити лише в Росії. Про Україну не йдеться. Отож, українці можуть спати спокійно на своїх подушках, набитих "зеленню". Подейкують, що зелений колір неабияк заспокоює.

А тим часом, курс долара в Україні, кажуть, вже найближчим часом злетить до 40 гривень.

ДЖЕРЕЛОbusinessua