Справа – труба: Україна втрачає транзит газу в Європу

Україна втрачає транзит газу. Чотири країни вже отримують блакитне паливо в обхід України, а незабаром може відпасти транзит до ще однієї держави.

Справа – труба: Україна втрачає транзит газу в Європу - today.ua

Кількість газу, що проходить через  українську ГТЗ, різко скоротилася після введення в дію газопроводу "Турецький потік". Із початком експлуатації цього газопроводу російский "Газпром" пустив свій енергоресурс в обхід України. Таким чином, газ до Болгарії, Греції і до самої Туреччини тепер йде в обхід нашої ГТС. Про це написав у своєму Facebook глава компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

Причому, за словами Макогона, з 1 квітня і Румунія також перейшла на постачання із "Турецького потоку". Таким чином, на південному напрямку Україна поки зберігає лише транзит до Молдови.

Тим часом, "Турецький потік" ще мають намір продовжити, пустивши його гілку через Болгарію та Сербію. Тоді й Угорщина також почне отримувати газ з тієї гілки.

"Для України це означає додаткову втрату 10-12 млрд кубометрів транзиту щорічно. Дуже важливо не допустити завершення будівництва «Північного потоку-2", - написав Макогон.

Сергій Макогон підкреслив, що втрачений транзит газу – це не тільки втрачені гроші, а ще й загроза енергетичній безпеці країни. Адже поки по нашій трубі йде газ у Європу, ми можемо бути впевнені, що Україна не залишиться без енергоресурсу. А коли наша труба стане не потрібна, то ситуація може змінитися.

Справа – труба: Україна втрачає транзит газу в Європу

Як не прикро, але всі західні партнери дивляться на нас крізь призму власної вигоди, що, втім, цілком природно. І наша "труба", з якої вони одержували російський газ, підігрівала їхній інтерес до нашої країни.

На жаль для України, питання добудови "Північного потоку-2" – це теж лише питання часу. Рано чи пізно його введуть в дію, адже на кону дуже великі гроші і великі надії. І не лише російські. Отже, нам слід готувались до того, що Україна втратить своє транзитне значення, і інтерес до нас із боку Європи теж почне вщухати.

Та принаймні до кінця 2024 року Україна захищена від повної втрати свого транзитного потенціалу угодою, яка була підписана з РФ наприкінці 2019 року. Відповідно до цієї угоди, Росія зобов'язана з 2021 по 2024 рік прокачувати через нашу ГТС по 40 мільярдів кубометрів газу. Це менше ніж було, але хоч щось. Адже це гроші, і немалі. Так, торік, прокачавши через свою трубу 55,8 млрд кубометрів російського газу, Україна отримала від "Газпрому" понад 2 мільярди доларів.

Щоправда, вже зараз наш уряд намагається діяти на випередження. Українську ГТС хочуть перепрофілювати під постачання водню. Адже воднева енергетика – це нова енергетична "фішка", яку дуже активно прокачують у Європі. І тут Україна має шанс вписатися у водневу стратегію континенту. Адже наша країна хоче виробляти у себе той самий водень, який потім постачатимуть в Європу. Хоча для цього нам доведеться добряче модернізувати свою трубу під пропуск водню. А це - мільярди доларів, які доведеться десь знайти.

ДЖЕРЕЛОglavcom
Чорногорія скасувала ПЛР-тести для туристів з України
Чорногорія вирішила скасувати всі карантинні обмеження для туристів з України і ще ряду країн у 2021 році. Усім прибувшим до країни навіть не потрібно...
Українські школярі продовжать навчатися влітку: в Міносвіти назвали умови
Навчальний рік для школярів через пандемію може бути продовжений до 1 липня. Школам дозволили самостійно приймати рішення щодо продовження навчального...
Наді Дорофєєвій 31 рік: співачка показала величезну кількість подарунків від чоловіка на день народження
У середу, 21 квітня, дні народження відзначають багато відомих особистостей. І в їхньому списку Надя Дорофєєва. Успішній українській виконавиці й коли...
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...