Спеціалісти порадили, як реально зменшити енергоспоживання оселі: розумна розетка усе зробить сама

Українці можуть суттєво зменшити енергоспоживання своєї оселі, а також отримати інші вигоди, і навіть вберегти своє житло від злодіїв завдяки використанню сучасних технологій. Зокрема, усього цього можна досягти завдяки встановленню програмованої, або, як її ще називають, розумної розетки.

Спеціалісти порадили, як реально зменшити енергоспоживання оселі: розумна розетка усе зробить сама  - today.ua

Про те, які переваги дають розумні розетки, та як з їхньою допомогою зменшити енергоспоживання, розповіла прес-служба групи енергокомпаній YASNO.

Як працює розумна розетка

Розумну розетку можна запрограмувати на такий режим роботи, який вам потрібен. Тобто налаштувати години роботи, в які домашня техніка має працювати, а в які відпочивати. В потрібний час запрограмована розетка увімкне потрібну техніку, а потім її вимкне.

Особливо вигідне використання програмованих розеток для тих користувачів, в яких удома встановлений двозонний лічильник енергії. У такому випадку розумні розетки можна запрограмувати таким чином, щоби вони вмикали побутову техніку вночі – з 23-ї години до 7-ї ранку, коли тариф на електроенергію значно нижчий.

Це допоможе зменшити енергоспоживання оселі, якщо не вполовину, то принаймні на 25-30%.

Спеціалісти порадили, як реально зменшити енергоспоживання оселі: розумна розетка усе зробить сама

Але зниження енергоспоживання – не єдиний плюс від використання програмованої розетки. Вона також може полегшити побут мешканців оселі, взявши на себе деяку рутинну роботу і контроль за дотриманням режиму освітлення приміщення.

Розумна розетка може допомогти:

Приготувати сніданок. Її можна запрограмувати так, щоб вона ще до вашого пробудження вмикала тостер та електрочайник. Тоді сніданок вам буде готовий ще до того, як ви спустите ноги з ліжка.

Дотриматись режиму розумного освітлення акваріуму або рослин на підвіконні. Це дасть змогу рослинам зміцніти, а рибкам почуватися краще і веселіше в їхньому водному ареалі.

Вмикати світло в квартирі на певний час, коли нікого немає вдома. Це найбільше може знадобитися, коли вся сім'я відправилась у відпустку. Тоді щоденне світло у вікні дезорієнтує злодіїв, і допоможе вберегти вашу оселю від зазіхань крадіїв.

До речі, в  YASNO можна замовити комплект Розумний Watt, до складу якого входять двозонний лічильник і розумна розетка. Причому можна підібрати на замовлення саме той варіант програмованої розетки, який вам найбільше підійде.

Зокрема, пропонуються такі види розумних розеток:

  • з добовим механічним керуванням, яке дозволяє налаштовувати однаковий графік роботи приладу одразу на всі дні тижня;
  • з тижневим електронним керуванням. Такій розетці можна програмувати на кожен день тижня окремі графіки вмикання та вимикання.   
  • з Wi-Fi керуванням. Таким дивом техніки можна керувати дистанційно, використовуючи для цього спеціальний мобільний застосунок. Тобто, навіть на відстані ви зможете на власний розсуд вмикати і вимикати домашню побутову техніку, коли вам зручно. Крім того, така розумна розетка ще й виконує функцію енергомоніторингу, тобто регулярно надає користувачеві інформацію щодо обсягів споживання енергії.

 Нагадаємо, українцям розповіли, що робити з купленими взимку генераторами, зарядними станціями і павербанками.