Соціальна допомога в Німеччині для українських школярів та студентів: хто може отримувати до 900 євро на місяць

Українські школярі та студенти, які мешкають у Німеччині, можуть розраховувати на державну соціальну допомогу Bafög. В уряді розповіли, на яких підставах можна отримувати до 900 євро на місяць, і хто може заповнити заявку на виплати.

Соціальна допомога в Німеччині для українських школярів та студентів: хто може отримувати до 900 євро на місяць - today.ua

Так, до війни в Україні та приїзду до Німеччини українських біженців, на стипендію Bafög від уряду країни могли розраховувати лише німці із незаможних сімей.

Суть допомоги полягає в тому, що всі студенти, які не мають можливості самостійно або за допомогою батьків, партнера (дружини) профінансувати своє навчання, можуть отримати стипендію на оплату навчання від держави. Це свого роду кредит, оскільки кошти по закінченню навчання треба буде повернути, хоч і не в повному обсязі.

Стипендія BAföG складається з двох частин: грант (тобто сума, яку не потрібно повертати) та безвідсоткова позика.

Заявку на таку стипендію зараз можуть подати і українці, які мають тимчасове посвідчення (Fiktionsbescheinigung). Не йдеться про тих громадян, у яких вже відкрито студентські візи.

Соціальна допомога в Німеччині для українських школярів та студентів: хто може отримувати до 900 євро на місяць

Для отримання коштів у рамках програми BAföG дохід студента або його батьків не повинен перевищувати 2145 євро на місяць. Також претенденти на стипендію не повинні отримувати допомогу від центру працевлаштування (Jobcenter). Якщо ви приховаєте, що розпочали навчання в університеті, і продовжите отримувати допомогу з безробіття, то як тільки Jobcenter дізнається про це, ви повинні будете повернути всі отримані гроші.

Як українцям подати заяву на грошову допомогу BAföG

Щоб отримати фінансову допомогу BAföG, необхідно заповнити безліч формулярів та подати їх разом із заявою до BAföG – відомство міста, в якому ви хочете навчатися. Його адресу можна знайти на сайті studentenwerke.de. Заяву можна також подати онлайн на сайті bafög.de.

До заяви необхідно додати низку документів, наприклад, виписки по банківському рахунку та довідку про зарахування до вузу.

Розмір допомоги, яку надасть держава, залежатиме від доходів студента та його сім'ї. Максимальна сума стипендії може становити 934 євро на місяць.

Обробка заяви може зайняти деякий час, тому виплати найчастіше надходять за кілька місяців після початку навчання. У зв'язку з цим перша сума платежу буде вищою, ніж наступні, оскільки до неї буде включено пропущені місяці навчання.

За умовами програми, отриману суму студентам потрібно повернути через 5 років після закінчення навчання. Незадовго до закінчення терміну програми на пошту надходить повідомлення про необхідність повернення позики (Rückzahlungsbescheid) від Федерального адміністративного відомства (Bundesverwaltungsamt).

Зазвичай сума не перевищує 10 010 євро. Щомісячний внесок становить близько 130 євро. Однак вносити цей платіж потрібно не щомісяця, а сумарно 390 євро кожні три місяці. На повернення кредиту студентам дається 20 років.

Раніше повідомлялося, коли у Німеччині запустять продаж проїзних за 49 євро.

ДЖЕРЕЛОvisitukraine.today