Соняшникова олія в Україні продовжує дорожчати: виробники озвучили свої ціни

Ціни на соняшникову олію в Україні продовжують зростати. Пов'язано це в першу чергу з погодними умовами, які вплинули на урожай соняшника.

Соняшникова олія в Україні продовжує дорожчати: виробники озвучили свої ціни - today.ua

У Дніпропетровській і Запорізькій областях через погодні умови довелося зупинити кампанію з прибирання соняшнику, що призвело до дефіциту соняшника на внутрішньому ринку для закупівлі переробниками і трейдингової компанії. Саме цей дефіцит посприяв тому, що ціни на соняшникову олію зараз підвищуються.

У кінці минулого тижня виробники озвучили ціни на рівні 18,3 -18,7 тисяч за тонну на умовах FCA і 18,7 -19,5 тисяч за тонну з доставкою на завод. Соняшникова олія в Україні продовжує дорожчати: виробники озвучили свої ціниВиробники в свою чергу не поспішають купувати олійні, а аграрії все частіше замовляють послугу "Безкоштовного зберігання".

Крім того, соняшник продовжує дорожчати через планомірне підвищення вартості кінцевого продукту - соняшникової олії. За рік вартість соняшникової олії зросла вдвічі. Ще влітку експерти прогнозували, що літр соняшникової олії в магазинах до кінця року буде коштувати 100 гривень. На сьогоднішній день пляшка олії в магазинах коштує від 50 до 75 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні у вересні стрімко дорожчає картопля. Зростання цін продовжиться і в жовтні.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua