Соняшникова олія в Україні може подорожчати до 100 гривень за літр: українцям назвали причини рекордного стрибка цін

Вартість соняшникової олії в Україні на сьогоднішній день в три рази вище, ніж в інших європейських країнах. Але це ще не межа. Якщо вартість газу найближчим часом не знизиться, то українцям доведеться купувати літр олії за 100 грн, тоді як зараз цінник вже підскочив до 70 грн/літр.

Соняшникова олія в Україні може подорожчати до 100 гривень за літр: українцям назвали причини рекордного стрибка цін - today.ua

Для порівняння, в Польщі літр соняшникової олії можна купити за 46,4 грн, в Німеччині, де одна з вищих середніх зарплат в Європі - за 42,1 грн, в Італії - всього за 22,88 грн.

Експерти називають кілька причин, чому вітчизняна олія настільки дорожча, тоді як експортується вона за цінами нижче. Соняшникова олія в Україні може подорожчати до 100 гривень за літр: українцям назвали причини рекордного стрибка цін По-перше, на експортну продукцію українські виробники не платять ПДВ, а за масло, яке продається в ЄС, доводиться віддавати 20% податку на додану вартість. В Європі є конкуренція на ринку соняшникової олії, тому виробники змушені тримати середній цінник, в той час як в Україні в основному місцеве виробництво.

Ціни на соняшникову олію в Європі вже почали знижуватися після збору гарного врожаю соняшнику. В Україні тенденції реалізуються із запізненням. Та й попит на соняшникову олію в Європі нижче, ніж в Україні, адже там зараз активно використовують інші рослинні олії.

На фоні зростання цін на газ собівартість виробництва масла збільшиться на 5-10%, відзначають виробники. На 25% зросли витрати на електроенергію і гексановий розчинник (складає більше 30% собівартості виробництва), подорожчав газ. Щоб здешевити виробництво, деякі виробники замислюються над виробленням електроенергії з біогазу, сировиною для якого може стати лушпиння від соняшника.

Раніше повідомлялося, що в Україні в жовтні виросли ціни на тепличні овочі.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com