Соняшникова олія в Україні більше не буде дорожчати: як зміняться ціни до кінця 2021 року

Соняшникова олія у серпні почала дешевшати. Зниження цін на цей продукт в Україні відбулося вперше за цей рік. Урожай соняшника у 2021 році досить вдалий, тому падіння цін прогнозується і надалі. Аграрії повідомили, що обсяг виробництва олії у 2021 році має скласти 14,2 млн тонн, що на 8,5% більше, ніж у 2020 році.

Соняшникова олія в Україні більше не буде дорожчати: як зміняться ціни до кінця 2021 року - today.ua

Наразі вартість соняшникової олії в Україні в середньому складає 82.64 грн/л. Падіння цін пов'язано також зі зниженням попиту на олію на зовнішніх ринках, де очікують на  новий врожай соняшника.

Минулорічний урожай у країнах-виробниках був невдалим, через що ціни на олію зросли в 1,9 разів. У нинішньому році очікується зростання валового збору насіння соняшнику у більшості країн-виробників, а тому зниження цін на олію не за горами.

Соняшникова олія в Україні більше не буде дорожчати: як зміняться ціни до кінця 2021 року

Невдалий досвід минулого року змусив фермерів збільшити площі посівів соняшника на полях цієї весни. Крім того, на світовому ринку прогнозують збільшення пропозиції різних видів рослинних олій, через що попит на соняшникову буде меншим, тому і ціни будуть нижчими.

Ціни на соняшникову олію в Європі й досі залишаються нижчими, ніж в Україні, де цю олію виробляють, та де врожаї соняшника найбільші. У липні поточного року соняшникова олія в світі подешевшала на 10%, а в Україні ціни знизилися трохи більше ніж на 1%. Для порівняння: в Україні літр соняшникової олії в середньому коштує 2,02 євро, а в сусідній Молдові - 1,70 євро, в Польщі - 1,72 євро, в Чорногорії - 1,75 євро.

Раніше повідомлялося, що в Україні влітку почали зростати ціни на м'ясо. 

ДЖЕРЕЛОagroter.com.ua