Смертельно небезпечна випічка в мережі АТБ: що виявили контролери у румунському продукті

В Україні виявили випічку, що містить у собі смертельно небезпечний компонент. Речовину, яка становить загрозу для людського організму виявлено в товарах, якими торгує мережа АТБ.

Смертельно небезпечна випічка в мережі АТБ: що виявили контролери у румунському продукті - today.ua

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби України в Київській області.

Як видно з інформації опублікованої на сайті цієї установи, смертельно небезпечна випічка була завезена в Україну з Румунії. Виробник продукції: SC La Lorrain SRL, Campia-Turzii. Тут, в Україні, її продають у мережі супермаркетів АТБ.

При виготовленні цієї випічки були використані рідкі дріжджі, що містять ксантову камедь, в якій перевищено рівень етиленоксиду.

Смертельно небезпечна випічка в мережі АТБ: що виявили контролери у румунському продукті

"Етиленоксид (окис етилену) має дезінфікуючі властивості, тобто є сильною отрутою для більшості відомих мікроорганізмів навіть у газоподібному вигляді, що використовується для газової стерилізації, наприклад, одноразових медичних шприців. Також є повільно діючою сильною отрутою для теплокровних тварин і людини, проявляючи канцерогенну, мутагенну, подразнюючу і наркотичну дію", - такі властивості етиленоксиду описує Вікіпедія.

Отже, Держпродспоживслужба вимагає негайно вилучити цей харчовий продукт, в якому виявлено небезпечну речовину, з продажу, а також письмово поінформувати компетентні органи щодо виявленої невідповідності заявленого хімічного вмісту продукту фактичному.

Нагадаємо, медики назвали продукти, що становлять найбільшу небезпеку для серцево-судинної системи.

ДЖЕРЕЛОbug.org.ua