В Україні найближчим роком очікується масштабне скорочення працівників, яке зачепить усі сфери діяльності. В середньому по країні стануть безробітними майже 20 відсотків (29%) усіх, хто зараз працює. Найбільше скорочення кадрів прогнозують у будівельній та добувній промисловості.
Такі результати опитування керівників українських компаній опублікував у своєму звіті Нацбанк України, повідомляє Telegram-канал Страна Украина.
Таке опитування проводиться щоквартально. А отже, крім абсолютних цифр, за відповідями можна простежити ще й тенденції та очікування, як панують на ринку праці.
Обережно-оптимістичні прогнози, які панували в середовищі українського бізнесу в першому кварталі нинішнього року, змінилися вкрай песимістичними. Так, ще в першому кварталі бізнес прогнозував невеличкий приріс кількості працівників на своїх підприємствах. Прогноз становив 1,5%. Однак результати опитування в другому кварталі показали різко протилежну тенденцію. Керманичі підприємств прогнозують 29%-е скорочення персоналу. Водночас, упродовж другого півріччя 2021 і в першому кварталі 2022 (три квартали поспіль) прогноз стосовно чисельності працівників був додатним.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Досі найгіршим цей прогноз був у другому кварталі "ковідного" 2021 року. Тоді планували скоротити до 17% працівнкиів. Як бачимо, війна вдарила по ринку праці набагато відчутніше за коронавірус.
За галузями, найбільшого скорочення персоналу очікують у будівництві. Там мають намір вивільнити кожного другого (50%). І майже кожен другий (45,9%) втратить роботу у добувній галузі. Крім того, 40% штатних працівників залишаться без роботи в галузі електроенергетики та водопостачання.
Торгівля відправить на ринок праці 31% свого персоналу. Та ще приблизно по 28% втратять транспорт і зв'язок, а також переробна промисловість.
Характерно, що ще в першому кварталі 2022 року всі керівники підприємств пророкували або приріст штатної чисельності працюючих, або сталу кількість працівників. Про скорочення ніхто й не думав.
Нагадаємо, українці можуть отримати допомогу з часткового безробіття. На такі виплати мають право ті, хто не звільнений з роботи, але втратив значну частин свого заробітку.