Скільки платять українським біженцям у Польщі: озвучено зарплати вчителів, менеджерів та продавців

Автор: Лобанова Єлизавета

У Польщі працевлаштовано майже півмільйона українських біженців. Ще приблизно стільки ж шукають роботу. Більшість громадян України мають вищу освіту та претендують на кваліфіковану роботу. Не всі знають польську мову, що стає єдиною перешкодою до бажаного працевлаштування. При цьому навіть із мінімальним знанням мови можна влаштуватися працювати за фахом.

Скільки платять українським біженцям у Польщі: озвучено зарплати вчителів, менеджерів та продавців - today.ua

Директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційна платформа ЕWL розповів, скільки заробляють українські біженці у Польщі та на яких позиціях.

Де працевлаштовуються та скільки заробляють українці у Польщі

За словами експерта, вчителі з категорією можуть заробляти до 6-8 тис. злотих (в середньому 68,3 тис. грн на місяць), вчителі, які не мають категорій, заробляють у Польщі – 3,5 – 5,5 тис. злотих ( 29,9–42,7 тис. грн) на місяць.

Нині у Польщі не вистачає лікарів, медсестер, психологів, вчителів. Також зростає попит на висококваліфікованих спеціалістів у фінансовій сфері, спеціалістів з кібербезпеки, працівників сфери IT. На всі ці позиції охоче беруть українців, якщо вони відповідають вимогам.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Стати менеджерами у Польщі українці також можуть. Зарплата у менеджерів залежить від напряму роботи компанії. За місяць на такій позиції можна отримувати 8-12 тис. злотих (68,3-102,5 тис. грн).

Скільки платять українським біженцям у Польщі: озвучено зарплати вчителів, менеджерів та продавців

В IT сфері зарплата молодших спеціалістів становить – 15-20 тис. злотих (128-171 тис. грн.) на місяць. Фахівці вищої категорії заробляють 60–70 тис. злотих на місяць (512–598 тис. грн).

Багато відкритих вакансій у Польщі зараз на підприємствах харчової та переробної промисловості, у логістиці (робота на складах з комплектування товарів та замовлень), підприємствах автомобільної галузі тощо. Працюючи на складі та виробництві (конвейєрна робота і не тільки), можна в середньому заробляти 3,5-5 тис. злотих на місяць (29,9-42,7 тис. грн).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Багато біженців працюють у Польщі у сфері послуг, готелях, торгівлі та сфері громадського харчування. У місяць зарплата продавців, ресепшіоністів та офіціантів у середньому становить – 3,5-5 тис. злотих (29,9-42,7 тис. грн).

Раніше повідомлялося, що мінімальну зарплату українців у 2023 році планують підвищити тричі.

Головне