Скільки коштує спекти паску в 2023 році: актуальні ціни на продукти в супермаркетах

Великодній кошик у 2023 році подорожчав майже вдвічі у порівнянні з минулим роком. Найбільше доведеться розщедритися на яйця та м'ясні продукти. Подорожчає і великодня випічка. Ми підрахували, скільки буде коштувати спекти домашню паску, з урахуванням актуальних цін на продукти у квітні.

Скільки коштує спекти паску в 2023 році: актуальні ціни на продукти в супермаркетах - today.ua

Так, до складу традиційної Великодня входять борошно, яйця, молоко, вершкове масло, цукор, дріжджі, а також такі добавки як родзинки, цукати, ванільний цукор.

Якщо порівняти ціни на ці продукти у найбільших українських супермаркетах АТБ, Novus, Varus та "Сільпо", то борошно в середньому коштує – 27,90 грн/кг, цукор – 23,90 грн/кг, сметана об'ємом 400 г – 31, 90 грн, пляшка або пакет молока жирністю 2,5% – 29,90 грн, дріжджі – 14 грн за 100 г, вагові родзинки та цукати коштують у середньому 169 грн/кг та 259 грн/кг відповідно, а ванільний цукор – 2 грн за 10 г.

Скільки коштує спекти паску в 2023 році: актуальні ціни на продукти в супермаркетах

Декоративна кондитерська присипка, якою зазвичай прикрашають паски, продається від 15 грн за 100 г, а глазур - від 10,90 грн за 75 г. Паперові форми для випікання пасок в середньому коштують 10 грн за штуку.

За приблизними підрахунками, випікання однієї домашньої паски обійдеться в середньому в 55-60 грн, без урахування витрат на електроенергію, газ і воду. Це вийде дешевше, ніж магазинна паска. Принаймні ви точно знатимете, що всередині випічки, і вона буде саме такою, яка вам сподобається.

Раніше повідомлялося, як правильно варити яйця на Великдень, щоб вони не потріскалися та легко чистилися.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua