Скільки коштує рання полуниця в Україні: ціни на ягоду у популярних супермаркетах

Автор: Лобанова Єлизавета

На прилавках українських супермаркетів з'явилася полуниця. Ранні ягоди традиційно дорогі. На сьогоднішній день їхня вартість становить 200-290 грн за кілограм. Що ближче до літа, то полуниця буде коштувати дешевше, зазначають експерти.

Скільки коштує рання полуниця в Україні: ціни на ягоду у популярних супермаркетах - today.ua
nfd

Ціни на полуницю залежать передусім від сезонного чинника. Виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пензін та аналітик Максим Гопка розповіли, як формуватиметься вартість ягід цього року.

За словами Пендзіна, ціни на полуницю будуть високими доти, доки її не продаватимуть вітчизняні виробники. Станеться це на початку червня чи навіть у середині наступного місяця. Оскільки весна цього року не надто тепла, то й ягоди дозрівають повільніше.

За словами Максима Гопки, вартість полуниці буде високою до кінця травня. Цінники знизяться тоді, коли збільшиться пропозиція ягід від вітчизняних виробників.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Скільки коштує рання полуниця в Україні: ціни на ягоду у популярних супермаркетах

Через війну вже другий рік на українському ринку відсутній урожай полуниць із південних областей. Це означає, що ціни на ці ягоди завищені, у порівнянні з довоєнним часом. Проте полуницю вирощують і в інших регіонах, і вона з'явиться на ринку.

Крім того, свою роль відіграла погода. За словами аналітиків, цього року ягоди з відкритого ґрунту на внутрішній ринок потраплять пізніше, ніж минулого, через весняні заморозки та перепади температури. Станеться це до середини червня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Скільки коштує полуниця у супермаркетах

У "Сільпо" полуниця продається за 29,90 (за 100 г) або за 99 грн/250 г. В "Ашані" 250 г полуниці обійдеться в 89,90 грн, а купити 500 г можна за 196 грн. Кілограм полуниці у супермаркеті "Мегамаркет" коштує 289,90 грн. У Novus за 250 грн полуниці просять 62,39 грн, а купити 500 г можна за 123 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні обвалилися ціни на помідори та огірки.