Скільки коштуватиме гречка в Україні: експерти зробили прогноз до кінця 2023 року

Гречка в Україні з кожним місяцем дешевшає. На сьогоднішній день кілограм крупи в середньому коштує 50 грн. Експерти Української спілки промисловців і підприємців (УСПП) прогнозують, що ціна на гречку кардинально не змінюватиметься до кінця року, але все ж її вартість залежатиме від попиту на ринку та курсу валют.

Скільки коштуватиме гречка в Україні: експерти зробили прогноз до кінця 2023 року - today.ua

За словами фахівців, якщо інфляція чи курс долара в Україні сильно не підскочать, то значних змін вартості крупи не буде. Саме фіскальна та монетарна політика впливатимуть на коливання цін на гречку та інші продукти.

При цьому не виключено, що вартість гречки може надалі знизитися ще на 10-15%, але її вартість залежатиме від попиту на ринку та наявності оборотних коштів у аграріїв.

Для порівняння, на початку січня 2023 року середня вартість гречки становила 69,40 грн/кг, на початку квітня кілограм цієї крупи в середньому коштував 57 грн, а станом на 24 квітня – 50,43 грн за кг. При цьому у різних торгових мережах цінники відрізняються. Найдешевше гречку на сьогоднішній день можна купити в "Ашані" - 47,50 грн/кг.

Скільки коштуватиме гречка в Україні: експерти зробили прогноз до кінця 2023 року

Тенденція до здешевлення гречки спостерігається восьмий місяць поспіль. Востаннє зростання ціни фіксували у серпні 2022 року. Тоді вартість крупи підскочила з 91,7 до 92,73 грн/кг.

У 2023 році аграрії збільшили посівні площі під цю культуру, відповідно очікується більший урожай, що дасть підстави залишити цінники на гречку стабільними. Збільшення посівних площ вдалося за рахунок того, що у трьох областях України завершилося пріоритетне гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель, де сіють переважно гречку.

Раніше повідомлялося, що супермаркети в Україні змінили ціни на молоко, сир та сметану наприкінці квітня.

ДЖЕРЕЛОeconomics.novyny.live