Скільки коштуватиме долар до кінця весни: Гетьманцев дав оптимістичний прогноз

Курс долара у лютому помітно зміцнився, і в березні ця тенденція продовжується. Що буде з курсом до кінця весни, і чи варто українцям скуповувати валюту, розповів голова комітету з питань бюджету, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

Скільки коштуватиме долар до кінця весни: Гетьманцев дав оптимістичний прогноз - today.ua

Він нагадав, що з початку війни курс долара зафіксовано НБУ на рівні 36,7 грн/дол. У Гетьманцева на сьогоднішній день немає підстав прогнозувати підвищення офіційного курсу. Є низка позитивних аспектів, які варто брати до уваги.

У другій половині року сальдо платіжного балансу було позитивним. Незважаючи на те, що у нас рекордні показники дефіциту торгівлі товарами та послугами (через заблокований експорт, руйнування, витрати мігрантів за кордоном) та значний відтік валюти за операціями приватного сектору (валюта поза банками, неповернення торгової виручки), але цей відтік покривається за рахунок значних надходжень зовнішньої фінансової допомоги від партнерів (гранти, кредити), стійкими приватними трансфертами, обсягами оплати праці від нерезидентів, скороченням відсоткових виплат за іноземними інвестиціями.

Стан платіжного балансу на початку поточного року також контролюється. У січні платіжний баланс зведений з профіцитом 1,2 млрд дол. Валютні резерви НБУ станом на 1 березня становлять 28,9 млрд дол. Це на 4,8% або 1,3 млрд дол. більше, ніж рік тому, на початку російської агресії. На сьогоднішній день це достатній рівень для виконання валютних зобов'язань уряду/НБУ та підтримки фіксованого курсу.

Скільки коштуватиме долар до кінця весни: Гетьманцев дав оптимістичний прогноз

За даними НБУ, у лютому середній курс гривня-долар США за операціями продажу готівкової валюти становив 39,89 грн/дол., до кінця місяця - 38,94 грн/дол. Це найнижчий курс долара до гривні, починаючи з серпня 2022 року.

Станом на 20 березня 2023 року, як і протягом минулого тижня, долар потроху дорожчає. У банках валюту можна продати в середньому за 38,40 грн/долар, а купити за 38,90 грн/долар.

В обмінниках купують долар США в середньому по 38,58 грн/долар, а продають за 38,87 грн/долар.

Раніше повідомлялося, які доларові купюри не приймають в українців у банках та обмінниках.

ДЖЕРЕЛОeconomics.novyny.live