Шмигаль зробив важливу заяву щодо виплати зарплат і пенсій в наступному році

У наступному 2023 році українці не залишаться без пенсій, зарплат і решти бюджетних виплат. В бюджеті-2023 вистачать коштів для запланованих обсягів виплат. Таку упевненість українській владі дали міжнародні партнери, які готові й наступного року надавати Україні фінансову підтримку.

Шмигаль зробив важливу заяву щодо виплати зарплат і пенсій в наступному році - today.ua

Про це заявив під час засідання уряду прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Всі видатки, що передбачені бюджетом наступного року, будуть повністю профінансовані. Йдеться насамперед про захищені статті державного кошторису: зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати. Усе це буде профінансовано завдяки надійним партнерам України, каже прем'єр. До таких він відніс США, Канаду і країни Євросоюзу.

Зокрема, Євросоюз обіцяє нам виділити в наступному році 18 млрд євро. За рахунок цих надходжень можна буде профінансувати пенсії, зарплати бюджетникам, а також усі потрібні соцвиплати і допомогу ВПО.

Сполучені Штати також пообіцяли Україні в наступному році профінансувати 4,5 млрд доларів у виглядів грантів, тобто на безповоротній основі. Ці гроші також увіллються до бюджету і допоможуть профінансувати соціальні програми, які заплановані на 2023 рік.

Шмигаль зробив важливу заяву щодо виплати зарплат і пенсій в наступному році

"Загалом від американських партнерів цьогоріч ми вже отримали 13 млрд доларів прямої бюджетної підтримки. Ці кошти допомагають нам зміцнити економіку та забезпечити надання основних державних послуг", - наголосив прем'єр-міністр.

Канада в наступному році на підтримку України випустить п'ятирічні облігації Ukraine sovereignty bonds на суму 500 млн канадських доларів. Ці гроші також підуть на фінансування соціальної сфери в Україні.

"Кожен зможе долучитися до підтримки нашої держави, придбавши цінні папери. Такий інструмент є ефективним і яскравим проявом міжнародної солідарності з Україною", - відзначив Шмигаль.

Крім того, ще 500 млн позики український уряд отримає від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Ці кошти підуть на зарплату лікарям і вчителям, а також на підтримку ВПО.

Нагадаємо, в бюджеті 2023 року закладено менше грошей на фінансування зарплат учителям. Вони стануть нижчими на 19%.

ДЖЕРЕЛОkontrakty.ua