Школи в Україні скасовують набір в 10-11 класи: що робити батькам та учням

Реформа освіти торкнулася українських шкіл, які поступово почнуть скасовувати навчання в 10-11 класах. Бити на сполох батькам і учням поки не варто, адже нова система запрацює не раніше 2027 року. Але вже зараз в Україні почалося створення профільних академічних ліцеїв, академій, опорних закладів та їх філій на базі шкіл, в які учні будуть переходити після 9 класу.

Школи в Україні скасовують набір в 10-11 класи: що робити батькам та учням - today.ua

За словами освітнього омбудсмена, частина шкіл вже повідомила батькам про скасування набору в 10-11 класи. Однак, згідно з законом, освітні установи повинні попереджати учнів і батьків про зміни в навчальному процесі за півтора року до вступу в силу нових правил.

Згідно з реформою "Нова українська школа", школи в Україні будуть переформатуватися, і 10-12 класи стануть профільною освітою для учнів. Змусити дитину покинути школу після 9 класу ніхто не може. Батькам в кінці навчального року необхідно звернутися в управління освіти з заявою, що дитина планує продовжити навчання в 10 класі, і її обов'язково повинні перевести в 10 клас. Школи в Україні скасовують набір в 10-11 класи: що робити батькам та учням Згідно з чинним в Україні законодавством, до 2027 року українська школа буде розділена на три рівні: початковий, базовий і профільний. При цьому, профільну освіту (10 - 12 класи) будуть надавати тільки школи, які отримали статус ліцею, коледжу або технікуму. Школи початкового і базового рівня перейменують в гімназії, і в них будуть навчатися діти з 1 по 9 класи.

Раніше повідомлялося, що в Україні заборонять невакцинованим дітям ходити в школу.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua