Що відбувається з курсом долара в Україні: експерт пояснив причину стрімкого знецінення гривні

Курс долара, який спостерігається на чорному ринку, абсолютно реально відтворює вартість валют в Україні. Він чутливо реагує на будь-які зміни на валютному ринку. Отже, стрімке зростання курсу долара і відтак часткове знецінення гривні на минулому тижні – це закономірна реакція ринку на підвищений попит на американську валюту.

Що відбувається з курсом долара в Україні: експерт пояснив причину стрімкого знецінення гривні - today.ua

Такий коментар щодо поточної ситуації на валютному ринку України дав виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Нацбанк України ще в перший день війни вчасно вжив запобіжники для неконтрольованого зростання курсу долара. Завдяки запровадженню фіксованого курсу вдалося уникнути обвалу гривні. Отже, вартість валют на чорному ринку можна вважати цілком реальною, що складається під впливом об'єктивних економічних обставин.

Що відбувається з курсом долара в Україні: експерт пояснив причину стрімкого знецінення гривні

"Можемо розглядати чорний ринок як зону експериментів, чисту від будь-яких обмежень. Відповідно, всі коливання, які там відбувалися, коли спочатку курс долара підскочив до 40 гривень, потім знизився до 32 і фактично наблизився до офіційного, а зараз знову зріс до понад 34 гривень, - це відображення чистого попиту і пропозиції готівкової валюти", - каже Вишлінський.

На думку експерта, зростання курсу долара на минулому тижні можна пояснити скасуванням ввізного мита на імпортні автомобілі. Українці активізували покупку валюти, щоби встигнути придбати і ввезти автомобілі, доки влада не запровадила мито знову. Але під кінець тижня ажіотаж почав потроху вщухати.

Курс долара швидко прийде до колишнього показника приблизно у 32 гривні після того, як Верховна Рада ухвалить законопроект №7311 і таким чином обмежить безмитне ввезення автівок, переконаний Гліб Вишлінський.

Нагадаємо, українцям дали несподіваний прогноз щодо курсу долара після війни.

ДЖЕРЕЛОukrinform