Today.ua

Що треба знати українцям, які мають борги за комуналку

Українці, які мають борги за комуналку, мусять їх повернути. Ніхто їм боргів не спише. Але їх можна позбутись поступово, уклавши з постачальниками комунальних послуг договори щодо реструктуризації заборгованості. При цьому, якщо боржник буде регулярно сплачувати борг і не пропускатиме поточних  платежів, він може розраховувати на субсидію.

Як краще вчинити боржнику, розповідає видання zn.

Борги за комуналку, в будь-якому випадку доведеться повертати. Причому, якщо деяких боржників не каратимуть, принаймні, до кінця війни, то більшості доведеться відповідати за накопичені борги ще до закінчення дії воєнного стану. Причому у тих, хто завинив великі суми за комуналку, можуть через суд конфіскувати майно.

Аби цього не сталося, краще подбати про погашення боргу, що утворився. Щоправда, не в усіх споживачів є такі гроші, які дозволяють відразу розрахуватися з комунальниками. Адже в багатьох борг утворився з об'єктивних причин – через погіршення матеріального стану.

Отже, для таких боржників єдиний вихід – реструктуризація боргу. За словами радниці голови Асоціації міст України з муніципальних питань Оксани Продан, борг за комуналку можуть реструктурувати на строк до 60 місяців – залежно від суми заборгованості і доходів боржника.

При цьому, якщо буде укладено договір реструктуризації, боржника не позбавлятимуть комунальної послуги, за яку він завинив гроші. Крім того, він отримає право на субсидію. Звісно, що договір про реструктуризацію має бути укладений  з боржником офіційно.  

І при цьому слід пам'ятати: якщо боржник прострочить плату за комуналку більш ніж на три місяці, його позбавлять субсидії, і він буде змушений або відразу сплатити заборговане, або знову укладати договір про реструктуризацію.

Нагадаємо, в субсидії на оплату комунальних послуг можуть відмовити навіть пенсіонерам. Для відмови є ціла низка причин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ