Ще одній категорії чоловіків посилили правила виїзду за кордон: що змінилося

Мобілізація в Україні продовжується до 20 травня. Виїжджати за кордон можуть лише заброньовані громадяни або ті, які мають відстрочки від служби. Донедавна чоловіки-артисти призовного віку також могли безперешкодно залишати територію України. Однак Мінкульт посилив до них вимоги.

Ще одній категорії чоловіків посилили правила виїзду за кордон: що змінилося - today.ua

Наголошується, що до попереднього переліку документів на виїзд такої категорії чоловіків додали обов'язкове подання військово-облікових документів. Їх відсутність розцінюється як порушення українського законодавства.

Міністерство культури може надавати листи сприяння для перетину кордону чоловікам, які виїжджають із країни для популяризації інтересів держави з обов'язковим поверненням до країни. Йдеться про діячів мистецтва, артистів, музикантів та журналістів.

Однак тепер для виїзду за кордон чоловікам вищезгаданих спеціальностей потрібно мати при собі військово-облікові документи. Таке рішення ухвалили з метою запобігання випадкам зловживання виїздами, таких, наприклад, як зі стендап-коміком Андрієм Щегелем. Діяч культури втік із України до Туреччини, зазначивши, що "втомився від війни". Для перетину кордону він скористався дозволом на виїзд від Мінкульту.

Ще одній категорії чоловіків посилили правила виїзду за кордон: що змінилося

Крім того, з метою запобігання порушенням правил перетину державного кордону, МКІП разом із правоохоронними органами хоче ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду чоловіків-артистів за кордон.

Таким чином, через такі випадки, як з Андрієм Щегелем, виїзд для тих, хто справді захищає Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється. Однак в умовах війни та загибелі тисячі людей на фронті влада не може залишати такі ситуації без реакції.

Нагадаємо, українцям запропонували вакансії, пов'язані із тривалим виїздом за кордон.

ДЖЕРЕЛОubr.ua