Військовозобов'язаним чоловікам в Україні, які "заброньовані" від мобілізації, можуть дозволити виїжджати за кордон. Нові зміни до процедури бронювання мають бути прийняті вже незабаром. Про це розповіла міністр економіки Юлія Свириденко.
За її словами, з урахуванням нового проекту постанови щодо бронювання, процедура "ЄВідрядження" втратила свій сенс, тому що заброньовані особи зможуть безперешкодно перетинати кордон за наявності необхідних документів.
Міністр зазначила, що під нові критерії бронювання підпадають співробітники, які працюють у державному секторі, та підприємства, які виконують мобілізаційні завдання, що виробляють продукцію для ЗСУ та мають критично важливе значення для економіки.
Міноборони разом із Генштабом мають вирішити, яким буде порядок виїзду за кордон таких громадян. Крім того, Мінекономіки, Мінцифра та Генштаб працюють над переведенням бронювання в електронний формат.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Бронювання військовозобов'язаних можливе у випадках, визначених Постановою про деякі питання бронювання військовозобов'язаних за умов правового режиму військового стану.
Відповідно до закону, під час дії військового стану бронювання військовозобов'язаних може також здійснюватись за списком військовозобов'язаних, представленим у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку відповідним органом державної влади, іншим державним органом, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією.
Бронювання підлягають працюючі військовозобов'язані:
- на підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлені мобілізаційні завдання (замовлення), якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань;
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це є необхідним для забезпечення функціонування зазначених органів;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.
Раніше повідомлялося, кого із призовників роботодавці можуть звільнити під час служби.