Ще одна категорія українців може достроково вийти на пенсію: який вік та стаж потрібно мати

Автор: Лобанова Єлизавета

Пенсійний вік в Україні становить 60 років, але деякі категорії пенсіонерів можуть достроково вийти на заслужений відпочинок. У тому числі ті, хто постійно проживав або працював у зоні гарантованого добровільного відселення третьої категорії ЧАЕС. Такі громадяни можуть вийти на пенсію у 54 роки.

Ще одна категорія українців може достроково вийти на пенсію: який вік та стаж потрібно мати - today.ua

Таким чином, вийти на пенсію достроково можуть українці, які постійно проживали чи працювали у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років за станом на 1 січня 1993 року.

Також вийти достроково на пенсію можуть громадяни, які мешкали в Чорнобильській зоні з моменту аварії на ЧАЕС і до 31 липня 1986 року. Умовою нарахування виплат є не менше 6 років проживання або роботи в зоні гарантованого добровільного відселення. А для тих, хто проживав чи працював у Чорнобильській зоні після 31 липня 1986 року – 2 роки.

Ще одна категорія українців може достроково вийти на пенсію: який вік та стаж потрібно мати

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи мають за законом право вийти на пенсію на 5-10 років раніше від інших громадян. Вік виходу пенсію залежить від виконуваної роботи.

На 10 років раніше можуть вийти на пенсію українці, які працювали у зазначеній зоні з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На 5 років скорочується пенсійний вік для тих, хто з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року пропрацював у Чорнобилі від 1 до 5 календарних днів, 1987 року – від 10 до 14 календарних днів, 1988 року – не менше 30 календарних днів , на чинних пунктах санітарної обробки та дезактивації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році.

Раніше повідомлялося, чому деяким пенсіонерам припиняють виплачувати пенсії на банківські картки.