Багато компаній у Німеччині пропонують сезонну роботу терміном на 3-4 місяці. Це здебільшого некваліфікована праця, наприклад, сільськогосподарські роботи чи просто збирання врожаю. При цьому за таку роботу можна отримувати непогані по міркам Європи гроші.
Не лише фермери наймають собі помічників на сезон, але й одна з найпопулярніших сезонних галузей – туризм.
Перелік найпопулярніших сезонних вакансій у Німеччині:
- збиральник урожаю;
- продавець, касир;
- кухар, офіціант, адміністратор у готелі;
- промоутер.
Умови роботи та робочі зміни на сезонній роботі можуть бути різними. В середньому робочий день триває 8 годин. Періодично роботодавець може продовжувати його до 10 години на день. Між двома змінами зазвичай буває 11-годинний відпочинок.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У Німеччині є працевлаштування, яке підлягає та не підлягає обов'язковому соціальному страхуванню. Для короткострокової сезонної роботи соціальне страхування не оплачується. Трудовий договір підписується, зазвичай, не з першого робочого дня, а протягом першого місяця роботи.
Скільки платять на сезонній роботі у Німеччині
З 1 липня 2022 року мінімальна ставка у Німеччині становить 10,45 євро. Таким чином за стандартний робочий тиждень (40 годин та 22 робочих дні) на місяць мінімальна німецька зарплата становитиме приблизно 1 646 євро.
На фермах платять у середньому близько 2000 євро, але якщо працювати інтенсивно – можна мати на місяць й до 3000 євро. Варто враховувати, що сезонна робота вже сама по собі потребує фізичних зусиль.
Раніше повідомлялося, що в Польщі ухвалили закон про дистанційну роботу , який стосуватиметься, зокрема, українських біженців.