Today.ua

Сертифікат про одужання у “Дії“: як отримати документ, і де він діятиме

Цифрові сертифікати про одужання вже доступні у програмі "Дія". Завантажити їх можуть усі перехворілі громадяни, яких сімейні лікарі внесли до електронної бази. Згенерувати сертифікат можна на 15-й день після того, як лікар заповнить необхідні документи.

Власники сертифіката про одужання мають самі права, як і власники сертифіката про вакцинацію. Лише термін дії цього документа обмежений 105 днями. Після закінчення цього часу сертифікат у "Дії" буде недоступним. Отримувати сертифікат можна буде до двох разів на рік у разі повторних заражень.

Медики кажуть, що вакцинуватись можна вже через 28 днів з моменту одужання від коронавірусу. Проте термін дії сертифікату вирішили зробити довше.

Згенерувати сертифікат про одужання у "Дії" зможуть ті люди, які перехворіли на COVID-19 в останні 90 днів. Якщо хвороба була раніше, то, на жаль, можливості отримати документ не буде. Також усі ті, хто самостійно лікувався без звернення до сімейного лікаря, не зможуть згенерувати сертифікат про одужання у "Дії". Тест на антитіла також не є підставою для видачі такого сертифіката.

У "Дії" можна згенерувати внутрішній та міжнародний сертифікат про одужання.

Щоб згенерувати документ, на головному екрані програми натисніть "Додати COVID-сертифікат" або оберіть його в розділі "Здоров'я". Після цього необхідно вибрати тип документа – "Сертифікат про одужання", погодитись на передачу медичних даних та дочекатися отримання документа.

Люди, які мають протипоказання до щеплення від коронавірусу, поки що можуть отримати паперову довідку від сімейного лікаря. У "Дії" її згенерувати не можна.

Постійні протипоказання можуть бути тільки до щеплення конкретною вакциною від COVID-19, наприклад, важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один з її компонентів. У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 повинен бути обов'язково вказаний термін дії цих протипоказань.

Раніше повідомлялося, як підтягнути COVID-сертифікат у Діі, якщо лікар зробив помилку при введенні особистих даних пацієнта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ